Akik Taşı

Akik taşı nedir, akik taşı faydaları, akik taşı bileklik, akik taşı kolye, akik taşı ne işe yarar, akik taşı özellikleri ve akik taşı hangi burcun taşıdır gelin birlikte bakalım.

Akik Taşı Faydaları
Show Filters

19 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

19 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Akik Taşı Nedir?

Akik taşı nedir, konusuna baktığımızda akik taşının kuvars ailesinden bir mineral olan çok sayıda bantlı kalsedon türünün adıdır diyebilriz. Akik taşının adı nereden gelir diye hiç düşündünüz mü? Akik taşının adı, akiklerin ilk bulunduğu Sicilya’daki Achetes Nehri’nden geliyor.

Akik taşının şekli nasıl olur? Sorusuna ise şöyle cevap verebiliriz. Genellikle katmanlar veya şeritler halinde bantlanmış, bazı çeşitlerde “göz” işaretleri veya renk lekeleri, bazılarında ise fosilleşmiş kalıntılar bulunur. Akik taşı eş merkezli bantları, renksiz bir form da dahil olmak üzere, dünyanın üretebileceği hemen hemen her renkteki toprak gökkuşağı olarak bilinen şeyi oluşturur.

Akik Taşı Tarihi

Akik taşı tarihsel olarak, akik Neolitik eserler ile keşfedildi ve Babil’e kadar uzanan muska ve süs eşyaları için bir çare olarak kullanıldı. Tıbbi kullanımları eski Yunan ve Mısır uygarlıklarında devam etti ve Afrika ve Orta Doğu’ya Rusya’ya kadar yayıldı. Almanya’da akik ile 15. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar gelişen ve bugün hala varlığını sürdüren dünyaca ünlü bir taş işçiliği ve cila endüstrisi ortaya çıktı.

Akik Taşı Bileklik Modelleri ve Akik Taşı Kolye Modelleri

Akik taşı bileklik, günümüzde var olan en eski şifalı taşlardan biridir. Eski uygarlıklarda, savaşçıları güçlendirmek ve savaşta galip gelmek için zırhlarında veya akik taşı kolye olarak kullanırlarmış. Akik taşı bileklik ve akik taşı kolye çok koruyucu ve iyileştiricidir ve akik bileklik modelleri mükemmel bir koruma kalkanı görevi üstlenir. Akik taşı bileklik ayrıca size cesaret, duygusal güç ve özgüven getirdiği söylenir.

Her akik türünün kendine özgü iyileştirici özellikleri ve enerjileri vardır. Akik kolye sizi topraklamak ve kişisel ritminize bağlamak için sizi dünyanın enerjisine bağlar. Akik bileklik, güzel renkleri karanlık zamanlarda ışığı koruduğu için genellikle “gün batımı taşı” olarak anılır.

Bu özel doğal taş türü, aurayı ve tüm içsel ruhsal enerjilerinizi dengelemeye yardımcı olur.

Metafizik olarak konuşursak, akik diğer değerli taşlardan daha düşük bir yoğunluğa sahiptir ve daha yavaş bir frekansta titreşir, ancak dengeleyici ve güçlendirici bir etki olarak görülür.  Akikteki mikroskobik kuvarsın katmanlı şeritleri narin görünebilir, ancak aslında çok güçlüdürler. Akik taşı bileklik, duygusal, fiziksel ve entelektüel enerjiyi dengelemek ve evrenin pozitif ve negatif güçlerini uyumlu hale getirmek için mükemmeldir.

Özellikle anneler günü hediyesi ya da sevgiliye hediye olarak sıklıkla tercih edilen akik taşı kolye modelleri ve akik taşı bileklik modellerine web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Özel günlerinizde akik taşı kolye ve akik taşı bileklik modellerini sevdiklerinize hediye edebilir onlarında bu şifalı doğal taşların enerjisinden faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Anneler günü hediyesi olarak annelerimize alternatif bir hediye almayı düşünüyorsanız akik taşı kolye veya akik taşı bileklik tercih edebilirsiniz. Sıradanlaşmış sevgililer günü hediyesi yada sevgiliye hediye modellerinin yanı sıra bugün farklı bir sevgiliye hediye arayanlar için akik taşı kolye modelleri ve akik taşı bileklik modellerine mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

Akik Taşı Faydaları

Akik taşı faydaları açısından eşsiz bir doğal taştır. Akik taşı türleri ya da akik taşı çeşitleri olarak bakıldığında binlerce olmasa da yüzlerce akik türü vardır. Dünyanın her yerinde bulunabilirler. Akik taşının faydaları olarak kurdele girdaplarıyla gezegene mucize ve sihir getiriyorlar. Hem akik taşı faydaları hem de akik taşı çeşitlerine gelin birlikte bakalım.

Akik Taşı Faydaları – Akik Çeşitleri

Mavi Dantel Akik : Akik taşı faydaları açısından Mavi dantel akik, yumuşak ve yatıştırıcı bir zarafete sahiptir. Kışın pençesinden kurtulmuş gök mavisi su gibidir. Zarif, dairesel tasarımı, duygular ve tutumlar üzerinde uyarıcı, olumlu bir etkiye sahiptir. Bu bir koruma taşı değil, cesaretlendirme ve destek taşıdır. Dairesel olarak akan enerjisi sakinleştiricidir.

Çılgın Dantel Akik : Çılgın Dantel Akik, somon taşı veya “Mutlu Dantel” olarak bilinir. Güneşli Meksika festivalleri ve danslarıyla ilişkilendirilir ve onu giyenlere neşe getirir. Akik taşı faydaları açısından mutlu akik taşı bir koruma taşı değil, destek ve cesaretlendirme, düşünceleri yükseltme ve iyimserliği teşvik etme taşıdır. Rastgele dantel desenlerindeki zarif tasarımı, zihni ve tutumu harekete geçiren dairesel bir enerji akışı yaratır.

Dendritik Akik : Dendritik akik, bereket taşı olarak bilinir. Ticaretten tarıma hayatın her alanını beraberinde getiriyor. Akik taşı faydaları olsun diye antik Yunan döneminde, ormanlarda ağaç ruhları ile bağlantılı olarak, iyi bir hasat sağlamak için tohum ekimi sırasında tarlalara gömülürdü. Bu toprağı bereketlendirmek için yapılan bir eylemdi. Bu sayede akik taşı faydaları açısından daha yararlı bir hal alıyordu.

Ateş Akik : Mutlak mükemmelliğin manevi alevi olarak bilinen ateş akik, koyu kahverengi kristalinde büyük bir sır taşır. Akik taşı faydaları noktasında tek yapmanız gereken taşa dokunmak ve pozitif duygular beslemektir. Merak ettiğiniz ve olmasını istediğiniz şeylerin olmasını sağlayan akik taşı bu anlamda çok faydalı bir taştır.

Laguna Akik : Laguna akik, dünyadaki en beğenilen şerit akiktir. Son derece sıkı bantlaması ve parlak kırmızı ve kızıl tonları ile tanınır. Laguna akik, Meksika’nın Chihuahua eyaletinde uzak bir dağ silsilesinde yaklaşık dört mil karelik bir alanda yer almaktadır. Akik taşı faydaları açısından sizi negatif enerjiden pozitife çeker ve bu sayede güne daha pozitif başlarsınız.

Yosun Akik : Tarih boyunca ve tüm kültürlerde yosun akik, bahçıvanların ve tarımın kristali olarak bilinir. Akik taşı faydaları için geçmişin kabile rahipleri için, onlara insan organizmamızla etkileşime girme gücü veren ve savaşçıları güçlü ve muzaffer kılmak için bir tılsım olarak kullanılan mucizevi bir şifa taşı olarak kabul edilirdi.

Akik Taşı Özellikleri – Akik Taşı Ne İşe Yarar?

Akik taşı özellikleri iç istikrarı, dinginliği ve olgunluğu teşvik eder. Sıcak, koruyucu özellikleri güvenliği ve kendine güveni arttırır. Hamilelik sırasında kullanmak için harika bir şifa kristalidir. Akik taşı özellikleri ayrıca yeni annelerin doğumdan sonra bazen ortaya çıkan “bebek mavisi”nden kaçınmasına yardımcı olur ve göğüslerin arasına takılan bir akik mücevher emzirmeyi teşvik eder.

Akik Taşı Faydaları
Akik Taşının Faydaları

Akik taşı özellikleri bakımından, ihtiyacımız olmayan şeyler için yanan arzuları durdurur. Gereksiz harcamaların ve maddi kayıpların önüne geçer. Yaratıcılık isteyen işlerle uğraşanlar, sanatçı bir ruha sahip olanlar ve ya yazarların fikirlerini pazarlanabilir bir biçimde ifade etmelerine yardımcı olur ve küçük çocukların yaşlandıkça kaçmalarına ve düşmemelerine yardımcı olur. Akik taşı ne işe yarar diye düşünüyorsanız akik taşı ayrıca evlilik sadakatini de destekler. İlişkilere iyi gelen doğal taşlardan biri de akik taşıdır. Akik taşı özellikleri açısından bu noktada diğer taşların önüne geçer.  Akik taşı, seyahat ederken koruyucu bir muska gibi etki gösterir. Şifalı bir taştır akik taşı.

Profesyonel bir destek taşı olarak akik, sanatçıların hayal gücünü ve ilhamını dengeler. Dansçılar için fiziksel güç ve dayanıklılık, öğretmenler için ise duygusal dayanıklılık sağlar.

Akik en eski şifalı taşlardan biridir . Bir güç taşı olarak, eski uygarlıklarda savaşçılara güç vermek ve onları savaşta galip getirmek için kullanılmıştır. Özellikle anneler günü hediyesi ya da sevgiliye hediye olarak sürekli istenen akik taşı kolye modelleri ve akik taşı bileklik modellerine dogaltaslardukkani.com adresinde satışta bulunmaktadır.

Özel günlerinizde akik taşı kolye ve akik taşı bileklik modellerini istediğiniz herkese hediye edebilir onlarında bu şifalı doğal taşların enerjisinden faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Anneler günü hediyesi olarak annelerimize farklı bir hediye almayı düşünüyorsanız akik taşı kolye veya akik taşı bileklik tercih edebilirsiniz.

Sıradanlaşmış sevgililer günü hediyesi ya da sevgiliye hediye modellerinin yanı sıra bugün farklı bir sevgiliye hediye arayanlar için akik taşı kolye modelleri ve akik taşı bileklik modellerine mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

Akik Taşı Nasıl Temizlenir?

Akik taşı nasıl temizlenir gelin birlikte bakalım. En pratik yolu akan bir suyun altına 30 saniye kadar tutmaktır. Sitrin taşı temizlenmesi noktasında bir başka alternatif ise toprağa gömmektir. Bunun içinde bir gece kalması yeterlidir. Akik taşı erkek bileklik ya da akik taşı kolye modellerinizi bu şekilde temizleyebilirsiniz. Akik taşı nasıl temizlenir sorunuza umarım cevap olmuştur. Doğal taşlar nasıl temizlenir noktasında ” Doğal Taş Temizliği Nasıl Yapılır? ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Akik Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Akik taşı hangi burcun taşıdır ya da koç burcunun doğal taşı nedir sorularına baktığımızda karşımıza akik taşı çıkmaktadır. Boğa burcu için en iyi taşlardan biri akik taşırdır. Aynı zamanda ikizler burcu için doğal taş nedir dediğimizde de karşımıza akik taşı çıkar. Yengeç burcunun doğal taşı akik taşıdır. Akik taşı hangi burcun taşı noktasında aslında neredeyse bütün burçlarla uyum içindedir. Terazi burcunun doğal taşı yine akik taşıdır.

Genel olarak akik taşı, yaşamın her düzeyine enerji verir. Çakraları temizler ve sezgiyi açar. Akik taşı aynı zamanda oğlak burcu taşıdır. Zenginlik, refah ve başarıyı kendine çeker. Sevinç, merak ve coşku aktarır. Akik taşı kova burcunun da taşıdır. Benlik saygısını ve kendine güveni arttırır.

Beyni uyarır, zekayı güçlendirir. Akik taşının bir başka özelliği ise motivasyonu teşvik eder, yaratıcılığı harekete geçirir ve kendini ifade etmeyi teşvik eder. Akik taşının faydaları açısından bakılınca konsantrasyonu artırır ve zihni canlandırır. Olumsuz özellikleri, depresyonu, korkuları ve fobileri giderir. Duygusal denge için mükemmeldir.