Kalsit Taşı

Kalsit taşı nedir, kalsit taşının faydaları, kalsit taşının özellikleri, kalsit taşı kolye ve kalsit taşı bileklik hakkında her şey.

Kalsit taşının faydaları
Show Filters

Gösterilen sonuç sayısı: 11

Gösterilen sonuç sayısı: 11

Kalsit Taşı

Kalsit taşı, duygusal zekanın taşı olarak bilinir. Duygusal ve zihinsel düzey, duygular ve zeka arasında uyumlu bir denge kurmamıza yardımcı olabilir. Bu dengeyi korumak, tatmin edici ve anlamlı bir yaşamın anahtarıdır. Kalsit taşı çeşitlerine bir göz atacak olursak; Kalsit taşları, şeffaf kalsit taşı, pembe kalsit taşı, yeşil kalsit taşı, sarı kalsit taşı, turuncu kalsit taşı, mavi kalsit taşı, kahverengi kalsit taşı ve siyah kalsit taşı olarak sınıflandırılmaktadır.

Her renk kalsit taşı kolyenin temel enerjisine ek özellikleri vardır. Mavi Kalsitin rengi soluk açık maviden daha parlak maviye veya gri tonlu maviye kadar değişebilir. Taşın ana bileşeni, güçlü iyileştirici ve metafizik özelliklere sahip diğer minerallerin eklenmesiyle kalsiyum karbonattır.

Kalsit Taşı Nerede Bulunur?

Kalsit nadir bir taştır. Meksika, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve İzlanda’dan çıkarılmaktadır. Kalsit taşı, mağazamızdaki en popüler taşlardan biridir. Son zamanlarda Pakistan’da bulunan yeni bir mineraldir. Taş, açık okyanus Mavi Kalsit ile beyaz, açık kahverengi Aragonitin birleşimidir.

Kalsit Taşının Faydaları – ( Kalsit Taşı Kolye | Kalsit Taşı Bileklik )

Kalsit taşının faydaları açısından çok yararlı bir taştır. Durgun, negatif enerjili her ortamda kalsit taşının bulunması faydalıdır. Kalsit taşı kolye, trafiğin yoğun olduğu yerlerde kirlenmiş enerjileri temizleyecek ve yeniden düzenleyecektir. Ailenizle çokça vakit geçirdiğiniz herhangi bir mekana kalsit taşı yerleştirin. Kalsit taşı nerelerde kullanılır diyorsanız; Örneğin, mutfağınızda, yemek odanızda veya oturma odanızda yada yatak odanız da kalsit taşının bulunması iyidir.

Kalsit taşı faydaları olarak ayrıca ofisiniz veya ev ofisiniz için kullanışlı bir ev dekor öğesidir. Kalsit taşı kolye karar vermeye yardımcı olur, hafızayı güçlendirir. Hırsızlığı önlemek için de yararlı olabilir, bu nedenle bir hırsızın evinize veya iş yerinize girebileceği alanların yakınına bir parça kalsit taşı yerleştirin.

Kalsit Taşının diğer faydaları şunlardır:

  • Duygusal iyileşmeye yardımcı olur
  • Zihinsel ve duygusal tıkanıklıkları serbest bırakır
  • Yaratıcı bir şekilde kendini ifade etmeyi teşvik eder
  • Negatif enerjileri dağıtır
  • Açık ve dürüst iletişimi teşvik eder
  • Psişik yetenekleri geliştirir; telepati, içsel vizyonlar
  • Sezginizi uyandırır

Kalsit Taşı Nasıl Temizlenir?

Kalsit taşı nasıl temizlenir diye düşünüyor ve su ile temizlemeye karar verdiyseniz bu kısmı mutlaka okuyunuz. Kalsit taşı asla su ile temizlenmez. Kalsit taşınızı arada bir temizlemelisiniz, su veya tuzlu su ile temizlemeniz tavsiye edilmez, taşa zarar verebilir.

En iyisi Adaçayı ile temizlenmesidir. Alternatif bir temizleme yöntemi ise kahverengi pirinç veya Selenit ile temizlemektir. En iyi ve en güvenli temizleme ve yeniden doldurma yöntemlerinden biri taşınızı Selenite kasesine yerleştirmektir.

Selenit taşı ile aynı ortamda 1 gece kalması kalsit taşınızın nötrlenmesine ve temizlenmesine fayda sağlar. Böylelikle kalsit taşınızı temizlemiş olurusunuz. Mavi Kalsitinizi asitlerden uzak tutun. Yumuşak bir mineraldir, sirke gibi hafif olanlarla bile asitlerle temas halinde reaksiyona girer.

Kalsit taşı nasıl temizlenir diyor ve hala cevap arıyorsanız bu kısma mutlaka bir göz atın. Şifa veya metafizik amaçlar için kullanmak istiyorsanız ham Kalsit taşı satın alın. Kalsit taşı kolye veya kalsit taşı bileklik çok daha güçlüdür. Kalsit taşı takılarınızı her gün takmaya özen gösterin.

Çizilmesi ve hasar görmesi çok kolaydır. Kimyasallar, buharlı pişiriciler de bu minerale kolayca zarar verebilir. Mavi Kalsitinizi Selenit ve Adaçayı bulaşmasıyla temizleyin.

Kalsit Taşının Özellikleri

Kalsit taşının özellikleri şahanedir. Bu saf kristal boğaz çakrası ve üçüncü gözle rezonansa girer ve herhangi bir ruhsal veya psişik uygulamada size yardımcı olabilir. Hangi teknikleri kullanırsanız kullanın – yoga, gevşeme teknikleri, görselleştirme, tai chi, qigong veya meditasyon – kalsit taşı, yüksek bilinç durumlarına girmenize yardımcı olacaktır. Bu kalsit taşının özellikleri açısından en bilinen özelliklerinden biridir. Kutsal alanınızda veya sunağınızda sahip olabileceğiniz en iyi taşlardan biridir.

Kalsit Taşı Ne İşe Yarar

Kalsit taşının faydaları; stres, endişe ve kaygı ile başa çıkmanıza yardımcı olabilir. Rahatlatıcı ve sakinleştirici bir enerjisi vardır. Mavi Kalsit, herkesin hayatına denge ve uyum getirebilen yüksek titreşimli bir taştır.

Mavi Kalsit yada kalsit taşı kolye yastığınızın altında veya yatağınızın yakınında bir taş parçasıyla uyuduğunuzda rüyalarınızı hatırlamanıza yardımcı olabilir. Enerji şifacıları çakraları temizlemek için Mavi Kalsit kullanır, negatif enerjileri emebilir.

Mavi Kalsit takı takmak, onu vücudunuzda tutmanızı ve gün boyu faydalarından yararlanmanızı kolaylaştırır. Boğaz çakranızı harekete geçirmek için bu kristali boğazınıza yakın bir yere takın.

Cebinizde küçük Mavi Kalsit taşıyın ve size birçok yönden nasıl fayda sağlayabileceklerini göreceksiniz. Negatif enerjiden korunmak için Kalsit taşı veya taşlarınızı kullanabilirsiniz.

Sevgililer Günü Hediyesi – Anneye Alınacak Hediyeler

Kalsit taşını sevgilinize alternatif hediye olarak alabilirsiniz. Kalsit taşı sevgililer günü hediyesi olarak en çok tercih edilen hediyelerden biridir. Gerek yaratıcı olması gerekse her zaman akla gelen bir hediye olmaması sevgilinizin bu hediyeye bayılmasına neden olacaktır. Kalsit taşı sevgililer günü hediyesi olarak bir farklı renk ve tonlara sahiptir. Sevgilinizin sevdiği renklerden birini hediye etmeniz onu da mutlu edecektir. Sevgiliye alınacak hediyeler kategorisinde kalsit taşı kolye modelini düşünebilirsiniz. Ayrıca erkek sevgiliye alınacak hediyelerden biri de kalsit taşı bileklik modelleridir. Doğal taş bileklik modelleri ve doğal taş kolye modelleri kategorilerine dogaltaslardukkani.com adresimizden bakabilirsiniz.

Anneye alınacak en nadide hediyelerden biri yine kalsit taşı kolye modelleridir. Annenizin sevdiği renklerden oluşan herhangi bir kalsit taşı kolye annenizi mutlu etmenizi destekler. Anneye alınacak hediyeler genel de ev araçları veya ürünleri olmaktadır. Ancak bu anneye alınacak hediyeler değil eve aldığınız bir hediye çeşididir. Bize kalırsa anneye alınacak hediyeler noktasında kalsit taşı kolye veya kalsit taşı bileklik sizler için çok daha tercih edilebilir bir hediye çeşididir. Bu anlamda farklı renklerden oluşan kalsit taşı modellerini tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Kalsit taşı kolye ve kalsit taşı bileklik anneye alınacak hediyeler kategorisinde ilk sırada yer almaktadır. Özellikle hediye almak için anneler günü hediyeleri noktasını beklemiyorsanız, bizce anneye alınacak en tatlı hediyedir. Anneler gününde herkes hediye almayı düşünür. Ancak sıradan normal bir zamanda anneye alınacak hediyeler annenizi daha mutlu edecektir. Sizde bilirsiniz ki hediyenin sürpriz olanı daha makbuldür.