Kan Taşı

Kan taşı nedir, kan taşı neye iyi gelir, kan taşı faydaları, kan taşının özellikleri hakkında tüm bilgiler sayfamızdadır.

Kan Taşı
Show Filters

Tek bir sonuç gösteriliyor

Tek bir sonuç gösteriliyor

Kan taşı Nedir ?

Heliotrope olarak da bilinen Bloodstone, birçok anlamı olan büyüleyici bir taştır. Parlak kırmızı sıçramalara sahip bu koyu yeşil mücevher , benzersiz görünümü ve algılanan iyileştirici özellikleri nedeniyle binlerce yıldır aranıyor. Bu antik taş, tarihte güçlü metafizik yeteneklere sahip olarak belgelenmiştir.

Büyülendin mi? Kan taşının anlamı, ne için kullanıldığı ve bu taşla ilgili diğer ilginç tarihi gerçekler hakkında daha fazla bilgi edinin.

kan taşı
Kan taşı

Kan taşı neye iyi gelir ?

Kan taşı neye iyi gelir diye sorarsanız, bazen  zor, alışılmadık durumlarda size güç vermesi için kullanılır.

Kan Taşı Faydaları

Kan taşı faydalarından biride, her türlü tehdide karşı koruyucu özelliklere sahip olduğuna inanılıyor. En çok ihtiyacı olanlara rehberlik ve cesaret sağladığı düşünülmektedir.

Aile bağları ve olası yanlış anlamalar söz konusu olduğunda, kan taşı bu zorlukların hafifletilmesine ve besleyici bir ortam oluşmasına yardımcı olabilir.

Karar verirken motivasyon veya netlikten yoksunsanız veya sadece zihinsel bir desteğe ihtiyacınız varsa, bu taşın sizi canlandırmaya ve enerji seviyenizi yükseltmeye yardımcı olduğu söylenir.

Kan taşı doğal taş artan bağışıklık ve hastalıktan korunma için, bağışıklık sistemini uyarmak ve enfeksiyonlar, iltihaplanma, soğuk algınlığı ve grip ile savaşmak için kan taşı kullanılmıştır. Ayrıca sezginizi güçlendirdiği, hayal kurmayı teşvik ettiği ve yaratıcılığı artırdığı iddia ediliyor.

Mistik ve büyülü bir bakış açısından, taşın havanın gücünden yararlandığına inanılıyor. Üzüntünüzü temizlemek için değişim rüzgarları veya yağmurları getirdiğine inanılıyor.

Kan Taşının Özellikleri

Kan taşı özellikleri oldukça sert bir taştır. Kolayca kırılmadığı veya kırılmadığı için bu mücevheratı  harika bir taş yapar.

Taşın benzersiz rengi, pasın kırmızıya dönmesinden sorumlu olan bir demir oksit formu olan Hematit tarafından sağlanır. Hiçbir iki kan taşı aynı değildir ve her birinin kendine özgü, benzersiz desenleri vardır. Taştaki diğer mineral birikintileri rengi etkiler ve bazı benzersiz renk kombinasyonlarına neden olabilir.

Kan taşı ne kadar büyük olursa fiyat etiketi de o kadar büyük olur. Kan taşı fiyatını buradan da anlayabilirsiniz. Ancak taşın kalitesi de önemlidir. Büyük, kusurlu bir taş, daha küçük, daha mükemmel bir mücevher kadar yüksek fiyatlandırılmayabilir. Diğer fiyatlandırma hususları, taşın tasarımının yanı sıra tasarımla ilgili herhangi bir potansiyel önemi içerir. ayrıca kan taşının en iyi yanı ise kolay bulunabilir ve fiyatının makul olmasıdır.