Selenit Taşı

Selenit taşı nedir, selenit taşı neye iyi gelir, selenit taşı faydaları, selenit taşının özellikleri hakkında tüm bilgiler sayfamızdadır.

Selenit taşı
Show Filters

Gösterilen sonuç sayısı: 2

Gösterilen sonuç sayısı: 2

Selenit Taşı Nedir?

Selenit taşı nedir, 1747’de keşfedilmesi üzerine JG Wallerius tarafından adını almıştır. “Selene”, Yunan ay tanrıçasının adıydı ve bu nedenle, bu güzel soluk mavi kristali onun onuruna adlandırmak uygun bir haraç gibi görünüyordu.

Selenit taşı kolye yunan mitolojisinde kökleri olmasına rağmen, “selenit” kelimesinin derin manevi anlamları da vardır. İlahi dişil enerjiyi ve bu eski şablon derin gençleşmeyi uyandırır.

Selenit taşıSelenit Taşı Faydaları

Selenit taşı faydaları kristali çoğu zaman “sıvı ışık” olarak adlandırılır. Bu uygun takma ad, nazik ama etkili bir şifa aracı ve enerji değiştirici olarak işlev görme biçiminin bir göstergesidir. Durgun ve ağır enerjileri temizlemede selenit taşı, sıvı benzeri bir enerji akışına  yeni ve neşeli enerjiye  izin verir.

Selenit Taşı Özellikleri

Selenit taşı özellikleri  ise kalbiniz ve zihniniz endişeli düşünceler veya sorunlu bir geçmiş tarafından ezilmiş hissediyorsa, selenit taşı canlandırıcı enerjisini hayatınıza kabul etmelisiniz. Basit varlığı, sizi yalnızca sizi geride tutmaya ve karanlık derinliklere çekmeye yarayan ağır çapalardan kurtaracaktır.
En güzel taraflarından biride selenit taşı suya girer mi  sorusunu cevaplayabiliyor olmasıdır.

Yüksek titreşimli özellikleri ile aranır. Bu mavimsi beyaz değerli taşlarda bulunan yüksek titreşimler , kişisel enerji alanınızı bol miktarda ışık, berraklık ve sakinlikle doldurma yeteneğine sahiptir. Bunu yaparken, daha yüksek bir bilinç durumuna taşınırsınız. Selenit taşı kristalinize düzgün bir şekilde bakmanız şartıyla, aurik alanınızı yenileme ve fiziksel bedeninizi gençleştirme kapasitesi sonsuzdur. Selenit taşının hiç bir zararı yoktur.

Selenit taşı fiyatları büyüklüğü ile uyumlu olduğu için, fiyatı konusunda azda olsa size bir fikir sağlayabilir.