Florit Taşı

Florit taşı nedir, Florit taşı neye iyi gelir, Florit taşı faydaları, Florit taşının özellikleri hakkında tüm bilgiler sayfamızdadır.

florit taşı
Show Filters

Tek bir sonuç gösteriliyor

Tek bir sonuç gösteriliyor

Florit Taşı Nedir ?

Florit taşı nedir ?, ruhsal detoksifikasyon yetenekleri ve negatif enerjiyi pozitif enerjiye dönüştürme, zihinsel berraklığımızı artırma ve iç huzurunu destekleme eğilimi ile müjdelenen bir taştır. 

Florit taşı kelimesinin kökeni, birbirinin yerine geçecek şekilde akmak anlamına gelen Latince flux kelimesinden gelir. Bu kelime, hem floritin renklerinin ışıkta değişip karışma şeklini, hem de durgun enerjinin engelini kaldırma ve enerji akışını teşvik etme şeklini ifade eder.

Rengine bağlı olarak, florit farklı anlamlara gelebilir. Florit kristallerinin sahip olduğu gökkuşağı tonları, vücudu ve zihni çeşitli şekillerde etkiler

Florit Taşı Özellikleri

Florit taşı özellikleri, ruhsal detoksifikasyon yetenekleri ve negatif enerjiyi pozitif enerjiye dönüştürme, zihinsel berraklığımızı artırma ve iç huzurunu destekleme eğilimi ile müjdelenen bir taştır.

Florit kelimesinin kökeni, birbirinin yerine geçecek şekilde akmak anlamına gelen Latince flux kelimesinden gelir. Bu kelime, hem floritin renklerinin ışıkta değişip karışma şeklini, hem de durgun enerjinin engelini kaldırma ve enerji akışını teşvik etme şeklini ifade eder.

Rengine bağlı olarak, florit farklı anlamlara gelebilir. Florit kristallerinin sahip olduğu gökkuşağı tonları, vücudu ve zihni çeşitli şekillerde etkiler

florit taşıFlorit taşı renkleri ve Anlamları

  • Beyaz/Şeffaf florit – berrak florit, zihinsel berraklığı ve öngörüyü uyarır. Birçok berrak kristalde olduğu gibi, bu florit türü de diğer kristallerle iyi uyum sağlar ve nereye giderse gitsin uyum yaratır.
  • Yeşil florit – yeşil florit taşı çeşidi kalp çakrası ile yakından ilişkilidir. Kalp ve duygularla ilgili her şeye destek sağlayan yeşil florit, kalp kırıklığı veya kederle mücadele eden insanlar için mükemmeldir.
  • Mavi florit – bu canlı mavi kristal boğaz çakrasını ve sesinizi temsil eder. İletişim becerilerini güçlendirmek ve dürüstlüğü, şeffaflığı ve özgünlüğü yükseltmek için kullanabilirsiniz.
  • Mor florit – renk ve anlam olarak ametist ile benzer , mor florit barışın resmidir. Taç çakraya bağlanan bu taş, ruhsal uyanışı teşvik eder ve hayatınızda koruma ve sevgiyi temsil eder.
  • Sarı florit – altın bir ışık ışını gibi, sarı florit kristali sizi güvenle ve neşeyle desteklemek için burada. Solar pleksus çakrasına bağlı olan sarı florit, kendine güveni ve olumlu niyetleri uyarır.
  • Gökkuşağı floriti – aynı anda hem topraklayan hem de ruhsal olarak yükselten gökkuşağı floriti, sezgiyle daha derin bir bağlantı sağlar ve hatta psişik yetenekleri geliştirebilir. Bazı insanlar gökkuşağı floritinin sizi daha yaratıcı kıldığını söylüyor.

Florit Taşı Faydaları

Florit taşı faydaları sadece güzel bir yüzden daha fazlasıdır – insanlar bu kristali binlerce yıldır bütünsel şifa için bir araç olarak kullanıyorlar.

Manevi ve duygusal bir bakış açısından, florit bir dizi farklı şekilde yardımcı olabilir. Doğal olarak nötralize edici etkisi nedeniyle, florit eski, durgun enerjileri süpürmeye yardımcı olabilir ve tazelik ve zihin berraklığı kazandırabilir.

Endişe ve kaygılardan kurtulmak için mücadele eden bizler için florit taşı çok faydalı olabilir. Güçlü temizleme enerjisi, eski düşünceleri ve kalıpları temizler, böylece netlik, huzur ve sağlıklı değişim meydana gelebilir.

Fiziksel açıdan bakıldığında, florit bize birçok iyileştirici fayda sağlayabilir. Enerjik temizliğin yanı sıra, florit kristali fiziksel temizlik ve detoksifikasyon yapma yeteneğini de beraberinde getirir.

Birçok insan, toksinleri ve zararlı virüsleri vücuttan temizleyen bir antiviral taş olarak florit kullanır. Ayrıca güçlü bir Feng Shui harmonik etkisi için stratejik olarak evin içine yerleştirilebilir.
Florit taşı bileklik, florit taşı kolye ve florit taşı fiyatlarını sitemizden bulabilirsiniz