Labradorit Taşı

labradorit taşı nedir, labradorit taşı neye iyi gelir, labradorit taşı faydaları, labradorit taşının özellikleri hakkında tüm bilgiler sayfamızdadır.

labradorit taşı
Show Filters

Tek bir sonuç gösteriliyor

Tek bir sonuç gösteriliyor

Labradorit Taşı Nedir ?

Labradorit taşıtasavvuf taşı” olarak da bilinir. Aurora Borealis veya Kuzey Işıkları olarak bilinen inanılmaz doğa olayıyla bağlantılı. Labradorit taşları, yanardöner, değişen renklerinin önerdiği kadar mistiktir.

Labradoritin anlamı oldukça uzun ve olaylı bir tarihe sahiptir. Inuit topluluğuyla bağlantısı nedeniyle zengin, şamanik hislere sahiptir. Efsaneye göre, bir zamanlar bir Inuit savaşçısı, Kuzey Işıklarının bir taş parçasına hapsolduğunu gördü. Işığı serbest bırakmak ve gökyüzüne geri döndürmek için mızrağını alıp kayaya vurduğuna inanılıyor.

labradorit taşıLabradorit taşı nedir ? Önemli bir feldspat mineralidir. Feldspat mineralleri, yerkürenin kıtasal kabuğunun ağırlıkça yaklaşık %41’ini oluşturur.

Labradorit taşı, isimlerini tam olarak aldıkları yer olan bir labradoresansa sahiptir. Bu, bu tür doğal taşlar genellikle ince, boru biçimli şekillerde bulunduğu anlamına gelir. Bu taşların en yaygın renkleri beyaz ve gri iken, mavi, yeşil, sarı ve kahverengi tonlarında labradorit taşları da bulunmuştur.

Labradorit taşının sırrı ise bu kristaller inci gibi bir parlaklığa sahiptir ve bazı örnekleri bir şiller etkisi sergiler . Bu, taşın ışıkla etkileşiminin bir sonucu olarak parlak bir renk karışımına sahip oldukları anlamına gelir.

Efekt, adını parıldama veya parlama anlamına gelen Almanca schiller kelimesinden alır. Işık, taşın içinde bulunan küçük mineraller sayesinde  yansıdığı ortaya çıkmıştır. Labradorit taşının zararlarına bakıldığında ise bir zarar gözlemlenmemiştir.

Labradorit Taşının Faydaları

Labradorit taşının faydaları bu değerli taştan alabileceğiniz birçok fayda vardır. Güzelliği ve zarafetinden çok, güçlü bir şifa yeteneğine sahiptir. Yeni başlayan kişilerde stres ve kaygıyı gidermeye yardımcı olabilir. Her gün karşılaştığınız ve uğraştığınız diğer bazı insanlardan gelen bazı zararlı enerjilerden de kurtarabilir.

Vücudun sesi olan boğaz çakrasını uyaran bir enerji yayar. Aurayı temizler, dengeler ve koruma yeteneğine sahiptir. Taç Çakra ile iyi çalışır. Stresi ve endişeyi gidererek zihni sakinleştirir. Vücutta akan enerjiyi dengeler.