Ammonit Taşı

ammonit taşı nedir, ammonit taşı neye iyi gelir, ammonit taşı faydaları, ammonit taşının özellikleri hakkında tüm bilgiler sayfamızdadır.

ammonit taşı
Show Filters

Gösterilen sonuç sayısı: 2

Gösterilen sonuç sayısı: 2

Ammonit Taşı Nedir ?

Ammonit taşı nedir ?Ne olduklarını anlamadan önce, ammonitlerin açıklamalarından biri, taşa dönüşen sarmal yılanlar oldukları ve onlara ‘yılantaşları’ takma adını kazandırdıklarıydı . Ancak ammonitler sürüngen değildi: okyanusta yaşayan yumuşakçalardı, özellikle kafadanbacaklılar. Hepsinin yüzdürme için kullandıkları odacıklı bir kabuğu var.

Ammonitlerin kabukları, hayvanları en çok nautilus gibi gösteriyor, ancak aslında bunların koleoidlerle daha yakından ilişkili oldukları düşünülüyor. Ammonit, soyu tükenmiş ammonitlerin fosilleşmiş kabuklarından kesilir ve yalnızca Kanada, Alberta’daki Bearpaw Formasyonu’nda bulunur. Çok çeşitli göz kamaştırıcı renk ve desenlere sahip bu organik değerli taş, serbest biçimli doğal kabaşonlar ve birleştirilmiş mücevher parçaları için oldukça arzu edilir.

ammonit taşıAmmonit Taşı Faydaları

Ammonit taşı faydalarından biride, yapı ve netlik gerektiren her şey için mükemmeldir, enerji akışına müdahale eden doğum travmasını hafifletir.
Bu taş, toprak şifalı bir taş olarak idealdir. Ammonit,
genel sağlık ve uzun ömür, depresyon, doğum sancıları, hücre metabolizması, osteomiyelit ve kulak çınlaması için faydalıdır. 
Kundalini enerjisini ve hücresel hafızayı uyandırır. Nabzı stabilize eder ve dejeneratif bozuklukların üstesinden gelir.
Kafatası ve iç kulağı, akciğerleri ve uzuvları destekler.

Ammonit taşı aşağıdakiler için faydalıdır :

  • doğurganlık ve doğum sancıları
  • osteomiyelit
  • İç kulak
  • akciğerler