Malahit Taşı

Malahit taşı nedir, malahit taşı faydaları, malahit taşı bileklik, malahit taşı kolye, malahit taşı ne işe yarar, malahit taşı özelliklerine gelin birlikte bakalım.

malahit taşı
Show Filters

Gösterilen sonuç sayısı: 3

Malahit Taşı Nedir ?

Malahit taşı nedir ? Malahit taşı, bakır karbonat esaslı bir mineraldir. İlk kullanımı bir bakır cevheriydi ve tamamen metal kaynağı olarak çıkarıldı. Yeşil renk, mineral dünya yüzeyine yakın oluştuğu için havada oksitlenen bakırdan gelir.

Malahit taşı genellikle, mineralin sarkıt oluşturduğu veya zemin yüzeyini kapladığı mağaralarda ve mağaralarda bulunur. Bazen malakit taşı kristal formunda bulunur ve aslında bu formda yarı saydam renktedir. Mineralin daha tipik şekli opaktır ve yaygın olarak bilinen taşa parlatılması ve parlatılması gerekir.

Malahit kelimesinin kesin tarihi bilinmemektedir. Ana teori, Eski Yunanca malache veya malakee kelimesinden gelmesidir. Bunlar, ebegümeci çalısının yapraklarını tanımlamak için kullanılan kelimelerdir. Bu hala Avrupa, Asya ve Afrika’da bulunabilen popüler bir bitkidir .

Malakitin türetilmiş olabileceği bir diğer Antik Yunanca kelime ise yumuşak anlamına gelen malakos’tur.
Ayrıca malahit taşı yengeç, terazi, yay, oğlak ve başak burcunun taşı olarak bilinir.

Malahit Taşı Faydaları

malahit taşıMalahit taşı faydalarından biride, bu taşın bir takım iyileştirici özellikleri vardır ve koruma taşı olarak faydalı olduğu iyi bilinmektedir. Çevrenizdeki ve içinizdeki negatif, toksik ve kirletici enerjileri emebilir. Bu, ruh hali değişimlerini dengelemek ve hayata olumlu bir bakış açısı üzerinde çalışmanıza yardımcı olmak için taşı kullanabileceğiniz anlamına gelir. Aynı zamanda kalbinizi sevgiye ve olumlu hislere açmaya yardımcı olur – daha özgürce sevmenize ve hayatta sizin için iyi olan riskler almanıza izin verir.

Malakit ayrıca özellikle seyahat için bir koruma taşı olarak kabul edilir ve genellikle uçaklarda çalışanlar tarafından taşınır. Madenciler ayrıca yeraltında çalışırken korunmak için taşı taşırlar. Ayrıca malahit taşı bileklik ve malahit taşı kolye fiyatlarını sitemizden öğrenebilirsiniz.

Malahit Taşı Özellikleri

Malahit taşı özellikleri ayrıca malahit kristalinin taşıdığı bir diğer önemli iyileştirici özellik de kadın kaygılarına karşıdır. Aylık adetleri ve adet döneminizle birlikte gelebilecek krampları düzenlemeye yardımcı olmak için kullanılır. Doğum sancısını hafifletmek için de kullanılabilir ve genellikle Ebe Taşı olarak adlandırılır. Birçoğu, malakitin kadınlar ve vücutları ile rezonansa girdiğine ve cinsellikle ilgili rahatsızlıkları veya sorunları aşmalarına izin verdiğine inanıyor.

Malahit taşı özellikleriden biride kalp çakrası göğüs bölgenizden, kalbinizden ve dolaşım sisteminizden sorumludur, yani malakit bunların hepsini güçlendirmeye ve iyileştirmeye yardımcı olabilir. Boğaz çakrası boyun, çene, ses telleriniz ve solunum sisteminizden sorumludur. Malakit bu nedenle nefes almanıza ve konuşmanıza yardımcı olabilir ve ayrıca boyun, boğaz ve omuzlarınızdaki gerginliği gidermeye yardımcı olabilir.