Ametist Taşı

Ametist taşı faydaları ve ametist taşı özellikleri hakkında daha fazla bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ametist Taşı
Show Filters

32 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

32 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Ametist Taşı

Ametist Taşı ve diğer doğal taşların şifalı bir yapısı olduğu ve birbirinden değişik özelliklere sahip doğal taşların kendi içlerinde farklı frekans ve titreşimlerinin varlığı bilmektedir.

Doğal taşların ametist doğal taşı dahil olmak üzere birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan doğal taşların vücudumuza ve bizlerin enerjisi ile bütünleşerek bir çok pozitif etki ve fayda sağladığını biliyoruz.

Yüzyıllardır doğal taşların en çok seçileni ametist taşıdır. Ametist taşı kuvars ailesinin bir üyesidir. Ametist taşının şekli ve benzerliği aynı kristal kuvarsı andırmaktadır. Mor bir rengi olan ametist taşı kendine has rengi ile zirveye oturmuş durumdadır.

Ametist taşı daha çok ametist kolye, ametist bileklik yada ametist yüzük şeklinde aksesuar olarak kullanılmaktadır. Ametist taşı unisex bir taştır. Yani hem erkekler kullanabilir hem de kadınlar. İnsan vücuduna bir çok yararı olan ametist taşı, ametist kolye ametist bileklik yada ametist yüzük şeklinde kendine kullanım alanı bulur.

Ametist kolye yada ametist bileklik olarak kullanılması durumunda ametist taşının faydalarından yararlanabilirsiniz. Ametist taşı kendi özel yapısından dolayı sert bir yapıya sahiptir. Kendine has yapısı olan mor renginden ve kristal yapısından dolayı dikkat çekmektedir.

Ametist Taşının Anlamı

okan 1

Ametist taşı yunan tarihinde ” sarhoş etmeyen ” yani insanı ayıltan, zihnini açan ve negatif düşüncelerden uzak tutan anlamlarını taşımaktadır. Tüm burçlar ile uyumlu olan yegane taşımız ametist taşıdır. Ametist taşı hangi burç diye soracak olursanız en çok akrep ve balık burçlarında karşımıza çıkmaktadır.

Ametist taşı nerede bulunur diyorsanız, ametist taşını Türkiye’de çıkarmak pek mümkün değildir. Doğal taşlarda gelişimi ve açık sözlü hatta dürüst olmayı da içinde barındıran taşımız ametist taşıdır.

Ametist Taşı Faydaları

Artık çevremizde o kadar çok radyasyon sebebi vardır ki, Doğal ametist taşı, üzerinde ametist kolye veya ametist bileklik olarak taşıyan insanları bu negatif enerji ve radyasyondan mümkün mertebe korumaktadır. Zihnimiz düşüncelerimiz ve beynimizin işleyişi için odaklanmak ve zihinsel dalgınlığa düşmemek gerekir.

Bu anlamda ametist taşı motivasyonunuzu yüksek tuttuğu gibi hem odaklanmanızı kolaylaştıran hem de aklınızın dalgın olmasını engeller. Başınız ağrıyorsa ise baş ağrısına iyi gelen ayrıca tansiyon yada fiziksel sorunlara karşı da üzerinde ametist taşı kolye yada ametist taşı bileklik olarak taşıyanlara fayda sağlamaktadır.

Bir çok faydası olan ametist taşını sadece takı olarak değil, ham kütle bir taş olarak da evinizde ofisinizde yada iş yeriniz de bir köşeye koyarak kullanabilirsiniz. Bir dönem önce Avrupa, Asya yada Afrika da ametist taşı özellikleri açısından ve farklı olması nedeniyle bir çok alanda kullanılmıştır. Ametist taşı özellikle astroloji, takı, insan enerjisini pozitife çevirme ve kişilik analizi noktasında kullanılan bir doğal taştır.

Ametist Taşı Özellikleri, Modelleri ve Fiyatları

Yanında bulunduran kişinin enerjisini yükselten ve spritüel anlamda fayda yaratan ametist taşı aynı zaman da kişiyi korur ve ruha iyi gelir. İşte tam da bu nedenle ametist taşı kullanımı yaygınlaşmıştır. Ametist taşı en çok kullanılan doğal taşların başında gelir.

Ametist taşınızı ister ham isterseniz ametist kolye yada ametist bileklik olarak kullanabilirsiniz. Ametist taşı özelliği ile kendinizi daha zinde hissetmeniz mümkündür. Ametist taşı almak isteyenlerin ilk dikkat etmesi gereken nokta ametist taşının orjinal ( gerçek ) ve doğal olmasıdır.

Kuvars ailesinin en çok tercih edilen ametist taşının canlandırıcı ve harekete geçirici bir yapısı olduğu bilinmektedir. Mor renk ve mor renklerin tonlarına hakim olan ametist taşı özel ve koruyucu bir yapıya sahiptir.

Ametist taşı fiyatları noktasında unutulmamalıdır ki bu doğal taş etkileri bakımından istediği fiyatı hak etmektedir. Piyasada ametist taşı fiyatları değişkenlik göstermektedir. 100 tl den 1000 tl ye kadar fiyat skalası mümkündür. Ametist taşı kolye modelleri sayfamızda yer almaktadır.

Beyinde biriken negatif enerjiyi kendisinde toplayan ametist taşı bu sayede daha açık bir zihin ile hareket etmenizi sağlar. Şayet meditasyon yada yoga yapıyorsanız ritüel çalışmalarınıza ametist taşını da dahil edebilirsiniz. Doğal ametist taşı pembe kuvars yada ametist taşı kaplan gözü ile birleşince hem sezgilerinizi güçlendirir hem de 6. hissinizi yüksek bir öngörüye taşır.

Sıklıkla tercih edilen doğal taş kolye modelleri olsa da ametist taşı bileklik yada meditasyonlarda işlem görmemiş ham ametist taşı olarak da tercih edilmektedir. Ancak doğal taşlar çoğunlukla ister ametist taşı olsun ister pembe kuvars takı ve meditasyon çalışmalarında tercih edilmektedir.

Tüm doğal taşlar farklı renklere sahiptir bu yüzden şık tasarımlar sayesinde her zaman yanınızda taşıyacağınız bir doğal taş, aksesuar olarak kullanılabilir. Ametist taşı kendine has mor renginden dolayı ametist kolye, ametist bileklik yada ametist küpe olarak tercih edilmektedir.

Ametist taşının kolye ucu olarak kullanımında ametist damla modeli, ametist güneş modeli yada ametist kalp modeli gibi modelleri vardır. Kolye zinciri olarak da altın yada gümüş tercih edilebilir. Ametist taşı faydaları açısından kolye takmayı sevmiyorsanız ametist taşı bileklik modellerini de tercih edebilirsiniz.

Özellikle saat taktığınız kolunuz da saatinizle birlikte ametist taşı bileklik çok hoş bir görünüm yaratır. Ametist taşı kolye ve ametist taşı küpe set halinde de satın alabilirsiniz. Bu sayede ametist seti kombininiz her kıyafet ve durumda size en şık görüntüyü sunacaktır. Ametist taşı tespih modelleri yada ametist taşı tespih çeşitleri ise daha çok erkekler tarafından tercih edilmektedir.

Tabi ki kadın erkek fark etmeksizin ametist taşı tespihinizi alabilir yada sevdiklerine özel günlerinde hediye olarak verebilirsiniz. Ametist taşı bileklik yada ametist taşı kolye ürünlerini sayfamızdan sipariş verebilirsiniz. Sayısız yararlı özelliği bulunan ametist taşı kişi de canlandırıcı etkileri kullanılmaya başlandığı ilk günden itibaren görülmektedir.

Ametist taşının fiyatı ve öncesinde ametist taşı olan müşterilerimizin yorumları sayfamızda mevcuttur. Ametist taşı bileklik modelleri de sayfamızda yer almaktadır.

Enerjinizi Yükselten Ametist Taşı

Gerçek ametist taşı kendi içinde bir titreşim ve frekans salgılar. Ametist taşının sahip olduğu bu özellikler insan vücudunda faydalı etkiler yaratır. Sizlerin de bildiği üzere her doğal taş kendi içinde özelliklere sahiptir. Bu sayede kişilerde yani insanlarda fiziksel ve ruhsal anlamda yararlar sağlar.

Ametist de diğer bilinen doğal taşlar arasında en bilineni ve en çok tercih edilenidir. Ametist taşının rengi eflatun, menekşe ve leylak tonlarından oluşur. Ametist taşının renginin değişmesinin sebebi çıkarıldığı ülkelere göre değişmektedir.

Biz kısaca ametist taşı rengine mor diyoruz. Mesela az da olsa yeşil ametist taşı da tercih edilen renkler arasında yerini almaktadır. Mor doğal taşlar olarak bilinse de Prasiolite olarak isimlendirilen taş yeşil ametist taşıdır. Ametist taşı bir çok kesin tarafından genellik takı olarak tercih edilir.

Eğer ki ametist taşı takı olarak kullanılacaksa tene temas etmelidir. Bu sayede ametist taşının faydaları gözle görünür şekilde olacaktır. Ametist taşının enerjisi o kadar yüksektir ki bu yüzden ametist taşının koruyucu bir etkisi vardır. Nazar veya negatif enerjiden ametist taşı bileklik yada ametist taşı kolye takan kişi korunur.

Zorlu iş yada okul dönemlerinde ametist taşı faydalarından yararlanarak stresinizi azaltır ve motivasyonunuzu yükseltirsiniz. Uykusuzluk sorununu çözmek istiyor yada uyku taşı olarak da bilinen ametist taşını tercih edebilirsiniz. Bu anlamda ametist taşı nasıl kullanılır diye soruyorsanız yatak odanıza ister ham taş alabilir isterseniz ametist kolye yada ametist bileklik olarak üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Bu sayede ametist taşı rahat bir uyku yaşamanızı sağlar. Ametist taşı kullananlar hem erken uyur hem de uyandıklarında uykularını almış olurlar. Ayrıca ametist taşı uyku sırasında kabus veya kötü rüyalar görmenizi engeller. Sabah uyandığınızda rüyaların daha akılda kalıcı olmasına da fayda sağlar. Ametist taşı dekor amaçlı bir ürün olarak da ev yada ofisinizde kullanılır.

Dekor olarak ham doğal ametist taşı tercih edebilirsiniz. Kendine has mor renk ve mor rengin her tonu ile kullandığınız alan şık bir hava katacaktır. Ayrıca bulunduğu ortama pozitif bir etki katacaktır. Ametist taşının bulunduğu ortamlarda stres azalır, rahatlama olur ve enerji kazanmanıza fayda sağlar.

Dekor amaçlı kullanılan ametist taşları hamdır bu sayede ortama doğallık katar. ametist bileklik yada ametist kolye olarak kullanılan ametist taşı ise işlenmiş yada parça kristal şeklinde olabilir. Bu sayede üzerinizde ki yada ortamdaki negatif enerjiyi kendisinde toplar ve pozitif enerji yaymaya devam eder. En güzel sevgili hediyesi yada anneler günü hediyesi olarak ametist taşı modellerini tercih edebilirsiniz.

Özellikle 14 şubat sevgililer gününde ametist taşı modelleri hediye olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Dogaltaslardukkani.com da ametist taşı ile üretilen ürünlerimiz sırasıyla ametist taşı tespih, ametist taşı kolye, ametist taşı bileklik, ametist taşı küpe ve ametist taşı yüzüktür.

Ametist Taşı Ne İşe Yarar

Ametist taşı faydaları ve zararları açısından bir zararı olmayıp her anlamda pozitif etkilere sahiptir. Kristal bir yapıya sahip olan ametist taşı Doğal taş yapısında olduğu için üzerinde taşıyan yada kullanan insanlara yararlı etkileri vardır. Bir çok insanın mutlu olarak aldığı ametist taşı sahip olduğu titreşim ve frekanslar ile kişiye pozitif enerji sağlamaktadır.

Ametist taşı stresi azaltan, insanı rahatlatan ve kişiye canlandırıcı etki yaratan bir yapıya sahiptir. Ham olarak alabileceğiniz gibi ametist bileklik yada ametist kolye olarak da temin edebilirsiniz. Pek çok kişi tarafından tercih edilmesinin sebebi, ametist taşının mutluluk ve huzur sağladığını bilinmesinden kaynaklanmaktadır.

Ametist taşı ne ise yarar sorusunun devamında ametist taşı hangi burç taşıdır ona bakalım. Ametist hangi burcun taşı yada burçlara göre taşlar diye soracak olursanız ametist taşı daha çok balık burcunun taşıdır. Balık burcunun doğal taşı ametist taşı olarak tercih edilir.

Kısacası ametist taşı burcu balık burcudur. Ametist taşı hangi burç diye baktığınızda internette en çok balık burcu ile karşılaşmış olsanız da ametist taşı her burç ile uyum içinde kullanılabilir. Gerçek ametist taşı kolye nasıl anlaşılır sorusu ile sıklıkla karşılaşmaktayız.

Doğal taşların gerçek olup olmadığını anlamak için aldığınız yere güvenmeniz gerekmektedir. Gerçek ametist taşı nasıl anlaşılır diyorsanız renginden sertliğinden ve şeklinden bunu anlayabilirsiniz. dogaltaslardukkani.com olarak tüm ametist taşı ürünlerimizde 1. sınıf doğal ametist taşı kullanmaktayız.

Ametist taşının faydalarından yararlanmak için ametist takı olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Ametist kolye modellerimiz damla model, kalp model ve yıldız model yada kalem model olarak temin edilebilir. Ametist taşı kolye, bileklik, küpe, yüzük yada tespih çeşitlerimizin tamamı el yapımı ürünlerdir.

Gümüş zincirli ametist taşı kolye modellerimiz de dogaltaslardukkani.com da mevcuttur. Şayet sizin kolye zinciriniz varsa sadece ametist kolye ucu da bakabilirsiniz. Ametist taşını kullanmak istiyorsanız teninize değmesi gerekmektedir.

Bu sayede ametist taşı faydaları daha çok ortaya çıkmaktadır. Bilindiği üzer ametist taşının faydaları strese iyi gelmesi ve iç huzuru sağlamasıdır. Ametist küpe takmayı sevmeyenler ametist bileklik kullanabilirler. Ayrıca ametist kolye ve ametist bileklik modelleri set olarak sayfamız da mevcuttur. Ametist taşı bileklik modellerinin erkek ve kadınlar için bir çok çeşidi vardır. Eğer işlenmiş ametist taşı sevmiyorsanız ham ametist taşı da temin edebilirsiniz. Ametist taşı modelleri yine sayfamızda mevcuttur.

Gerçek Ametist Taşı Özellikleri

Ametist taşı özelliklerine baktığımızda genelde spritüal anlamda insanların kendini iyi etmesi ve enerjilerini yükseltmesi için kullandıklarını biliyoruz. Doğal taşların en çok tercih edilen üyelerinden biri olan ametist taşı kuvars ailesinin bir taşıdır. Kendini özel kılan mor ve mor rengin tonlarına sahip olan bir kristal olmasındandır.

Ayrıca yeşil ametist taşı yada beyaz ametist taşı da mevcuttur. Renkleri değişse de hepsi yararlı ve özellikleri bakımından güçlü kristallerdir. İşlenmemiş ametist taşı fiyatı ametist taşının kilosuna göre değişmektedir. Fiyatları 100 liradan 1000 liraya kadar değişkenlik göstermektedir. Ametist balık burcunun taşı olarak insanlar tarafından tercih edilmektedir. Fakat ametist taşı her burç ile uyumlu olduğu için herkes tarafından sevilir. Kristalli bir yapıya sahip olan ametist taşı aksesuar olarak satılan modeller arasında bulunmaktadır.

En çok ametist kolye eve ametist bileklik olarak tercih edilen modeller kadın ve erkek ayırt etmeksizin kullanılabilir. Önemli olan ametist taşının özellikleri ve faydalarıdır. Kolye ucu, küpe, kolye yada bileklik olarak ilk etapta tercih edebileceğiniz ürünler sayfamızda mevcuttur. İster kendinize isterseniz sevdiklerinize hediye olarak alabileceğiniz ametist taşı ürünler ile hem hediye aldığınız kişiye hem de kendinize pozitif yararlar sağlayabilirsiniz.

Ametist taşının özelliği açısından ham ametist olarak kullanılması gösterilebilir. Bu sayede kristal yapısını daha çok gözler önüne serer. Böylelikle şık bir görünüme sahip olmuş olursunuz. Faydalarını da bulunduğu ortamda gösteren ametist taşının sertlik derecesi 7’dir.

Doğal taşların sertlik derecesi doğal taşların temizlenme şekillerine de etki etmektedir. Hangi taşlar beraber takılmaz diyorsanız ametist taşının her taş ile takılabileceğini söyleyebiliriz. Ametist taşı kullananlar kullanmayanlara göre kendilerini daha huzurlu hissettiklerini dile getirmişlerdir.

Ametist Taşı Nasıl Temizlenir

Ametist taşı temizliği ametist taşının sertlik derecesi 7 ve 7’nin üzerinde olan bir taş olduğu için temizleme şekli de farklıdır. Ametist taşı nasıl temizlenir diyorsanız ister akan bir suyun altında bekletebilir isterseniz toprağa gömebilirsiniz. Bu işlemi belirli aralıklarla tekrar ederek yenileyebilirsiniz. Şayet doğal taşlar nasıl temizlenir diyorsanız güneşin altında 30 dakika da bekletirseniz doğal taşınız enerji bakımından temizlenmiş olacaktır.

Şayet 30 dakikadan daha fazla güneşe maruz kalan doğal taşlarda bozulma olacağını da unutmamanız gerekmektedir. Bu yüzden aşınma yada yıpranma gibi şeyler olabilir. Ametist taşını temizlik ürünleri, sabun, deterjan, kimyasal ürünler gibi maddelere maruz bırakmayınız. Doğal taşınızı temizlerken hassas ve narin davranmanız gerekmektedir. Mümkünse bir diş fırçası ile temizliğinizi yapabilirsiniz. Doğal taş nasıl temizlenir diyorsanız yukarıda anlattıklarımız işinize yarayacaktır.

Ametist Taşı Hangi Burcun Taşıdır

Amacınız mutluluğa ve huzura ulaşmak ise bunun için en sık tercih edilen doğal taş ametist taşıdır. Geçmişi antik yunan tarihine dayanan doğal taş ametisttir. Ametist en çık bilinen ve istenen kuvars ailesinin bir ferdidir. Mor rengi ve mor tonları açısından en çok ametist bileklik ve ametist kolye olarak kullanılmaktadır.

Kristal bir yapıya sahip olan ametist taşı tam bir şifa kaynağıdır. Ametist taşı şifalı bir taştır. Fiziksel ve ruhsal anlamda ametist taşının faydalarını kullanmaya başladığınız andan itibaren hissetmeye başlarsınız.

Ametist taşı kolye yada ametist taşı bileklik olarak kullanılması durumunda düzenli aralıklarla doğal taş temizliği yapılmalıdır. Doğal taş temizliği nasıl yapılır diyorsanız yazımızın üst kısımlarına tekrardan göz atınız. Dogaltaslardukkani.com sitemizde ametist bileklik ametist kolye yada ametist tespih modellerine ulaşabilirsiniz.

Balık burcu doğal taş noktasında ametist balık burcunun taşıdır diyebiliriz. Ametist taşının bakımı ve temizliği su, toprak ve güneş ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Kristal bir yapıya sahip olan ametist bu yüzden hassas bir yapıya sahiptir.

Odaklanmayı ve motivasyonu sağlayan taş ametist taşıdır. Anneler günü hediyesi ne alınır diye aklınızda bir soru işareti varsa ametist taşı en çok hediye olarak tercih edilen doğal taştır. Sevgiliye ne hediye alınır diye soruyorsanız da yine ametist taşı sevgliye alınabilecek en değerli taşlardan biridir.