Kristal Kuvars

Kristal kuvars nedir, kristal kuvars taşı, kristal kuvars faydaları, kristal kuvars özellikleri, kristal kuvars kolye hakkında her şey.

Kristal Kuvars Kolye
Show Filters

Gösterilen sonuç sayısı: 8

Gösterilen sonuç sayısı: 8

Kristal Kuvars Nedir

Kristal kuvars nedir ? Öncelikle kristal kuvars kelimesi Yunancadan gelir ve berrak buz anlamına gelir. Özellikleri uzun zamandır hem ateşi düşürmek gibi fiziksel düzeyde hem de ruhsal ve zihinsel düzeyde takdir görmüştür.

Kristal kuvars bir değerli taşı kullanıyorsanız, aynı zamanda bu değerli taşın güçlü bir taş olduğunu bilirsiniz. Bu sayede kristal kuvars faydaları elde edebilirsiniz. Kristal kuvars özellikleri ve nasıl kullanılacağını öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Kristal Kuvars Özellikleri

Kristal kuvars özellikleri uzun zamandır bilinmektedir. İlk kez buz olarak kabul edildiğinden ve daha sonra çeşitli kesimler tarafından çok yaygın cam olarak kabul edildiğinden beri. Antik Maya’nın ritüellerini geliştirmek için kristal kuvars kullanılırdı. Antik Çin’de susuzluğu gidermek için kullandığı düşünülür.

Şamanlar ise onun gökten geldiğine inanarak, onu daha yüksek ruhlarla temasa geçmek için kullandılar. Bunun yerine, bugün kaya kristalinin fiziksel, zihinsel ve ruhsal alanlarda ana kullanımlarının neler olduğunu görelim.

Ateşi düşürmek için kaya kristali kullanılırmış. Kristal kuvars özellikleri açısından ayak tabanlarının altına yerleştirildiğinde vücut ısısını düşürmeyi başardığı söylenir.

Dolaşımı dengelemek için vücutla temas ettirebilir, aynı zamanda endokrin bezlerinin işleyişini uyarabilir ve vücudu toksinleri atmaya zorlayabilirsiniz. Kristal kuvars özellikleri ile işlevlerini dengeleyerek tüm sinir alanı üzerinde hareket eder.

Şahsen doğal taşlar dükkanı olarak bazen başımız ağrıdığında kaya kristali kullanırız. Özellikle bilgisayar başında saatler geçirdikten sonra ortaya çıkan baş ağrısını giderdiğini kendimiz yaşadık. Bazen diş ağrısına da olumlu etkilerini görme fırsatımız oldu.

Kristal kuvars özellikleri sayesinde gerekirse, ateşi düşürmek, dolaşımı dengelemek, vücudun toksinleri atmasına yardımcı olmak, sinir seviyesini dengeye getirmekte ve diş ağrısına karşı faydalıdır.

Kristal Kuvars Faydaları

Kristal kuvars kullandığınızda faydaları nelermiş gelin birlikte bakalım. Kristal kuvars faydaları sayesinde kararsız bir durumda hissettiğinizde, net düşünme yeteneğinizi kaybetmiş gibi göründüğünüzde kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kristal kuvars aslında tüm zihinsel düşünceler üzerinde çalışır ve denge getirir. Sizden gelen iç veya dış etkenler nedeniyle kaybolan kimliğinizi bulmak için kullanabilirsiniz. Doğanızı ortaya çıkarın, içe dönük sorgulamayı teşvik edin.

Kristal kuvars taşı ile sadece kendiniz üzerinde çalışmazsınız. Elde ettiğiniz kristal kuvars faydaları çok daha fazladır. Doğanızı daha iyi tanımayı öğrenirsiniz ve aynı zamanda örneğin başkalarını daha iyi anlayabilirsiniz.

kristal kuvars kolye
Kristal Kuvars Faydaları

Bu sayede kristal kuvars faydaları ile empati yapmaya başlarsınız. Her zaman kristal kuvars bileklik veya kristal kuvars kolye kullanarak hayatınıza uyum ve dinginlik katabilirsiniz.

Spiritüel düzeyde, yedinci çakrayı uyumlu hale getirmek ve varoluşun daha yüksek planlarıyla bağlantı kurmak için kristal kuvars ile çalışabilirsiniz.

Son derece ruhsal ve gerçekten fantastik bir taştır kristal kuvars. Derin bir iç gözlem araştırması ile başa çıkmanıza yardımcı olur. Bu yüzden kristal kuvars taşı ile meditasyon yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Kristal terapi tedavilerinde, huzur içinde yaşamanızı engelleyen aurayı temizlemek, blokajları ve enerjik kalınlaşmaları gidermek için kullanılabilir.

Kristal kuvars faydaları ile mükemmel bir amplifikatör olarak, yol gösterici ruhlarla iletişim kurmanız gerektiğinde veya sadece üstün duygusal netlik elde etmek istediğinizde kullanılabilir.

Yedinci çakra üzerinde çalışmak, evrenle uyum sağlamak, enerji blokajlarını ortadan kaldırmak, yol gösterici ruhlarla iletişim kurmak, duygusal berraklığı geliştirmek için kristal kuvars faydaları ile kendinize değer katabilirsiniz.

Özetle, kristal kuvars faydaları şu konularda faydalıdır: Açıkça akıl yürütme, dengeyi sağlama, iç gözlem, başkalarını daha iyi tanıma, kendinle uyum içinde olma.

Kristal Kuvars Taşı Nasıl Kullanılır

Kristal kuvars taşının kullanım alanlarına baktığımızda size 5 farklı seçenek sunabiliriz. İsterseniz kristal kuvars kolye isterseniz kristal kuvars bileklik olarak kullanabilirsiniz. Bunların dışında kristal kuvars nasıl kullanılır diyorsanız diğer maddelere bir bakalım.

  • Kristal kuvars kolye olarak kullanılabilir, bu şekilde onları dengeleyen yüksek çakralar üzerinde çalışırsınız ama her şeyden önce hayatınıza istikrar da getirirsiniz.
  • Vücut ısısını düşürmek için ayak tabanlarının altına yerleştirilebilir. Bunun içinde ham kristal kuvars veya kolye ucu olan bir kristal kuvars kolye kullanabilirsiniz.
  • Derin bir meditatif duruma girmek için elinizde tutabilirsiniz.
  • Yastık kılıfının içindeki bu güzel taşla uyuyabilirsiniz. Pratikte, bilinçli yanınız yerini bilinçaltına bıraktığında, kristal kuvars müdahale ederek gerçekten size ait olmayan yönlerinizi ortadan kaldırır.
  • Blokajları veya durgun negatif enerjileri gidermek için aurayı harekete geçirir.

Kristal Kuvars Nasıl Yüklenir

Kristal kuvarsınızı yüklemek ve pozitif enerji ile üzerinizde taşımak önemlidir. Almış olduğunuz kristal kuvars kolye veya kristal kuvars bileklik yüklemek çok kolaydır. Yükleme çalışmasını yapmak istiyorsanız, dolaylı güneş veya ay aracılığıyla veya bir Reiki tedavisi ile yapabilirsiniz.

Kristal Kuvars Nasıl Temizlenir

Kristal kuvars nasıl temizlenir gelin birlikte bakalım. Taşları arındırmak önemlidir. Bu ritüeli gerçekleştirmek isterseniz kaya kristalini bir derenin akan suyunda veya tütsü ile arındırabilirsiniz. Kristal kuvars taşı bu nedenle doğrudan akan suyun altına koyarak temizleyebilirsiniz.

Ancak isterseniz doğrudan güneş ışığı ile de temizleyebilirsiniz. Su dışında deterjan kullanımında dikkatli olmak gerekir. Kristal kuvars taşınızı aşındıracak detaylardan kaçınmanız gerekir.

Gerçek Kristal Kuvars Taşı Nasıl Anlaşılır

Bu noktada gerçek kristal kuvars nasıl anlaşılır merak ediyor olabilirsiniz. Kristal kuvars taşınızın gerçek olup olmadığını renklerinden anlayabilirsiniz. Bir buz gibi görünür. İçi damarlıdır. Tamamen süt beyaz renkte de olabilir.

Kristal Kuvars Taşının Diğer Taşlarla Kombinasyonu

Auradan enerji bloklarını çıkarmak için kristal kuvars taşı kar tanesi obsidiyen ile birlikte kullanabilirsiniz. Ametist ve kristal kuvars ise, örneğin farkındalığınızı artırmanız gerekirse, bir kolye yapmak için birlikte kullanılabilir. Kimliğinizi yeniden bulmanız gerekiyorsa gül kuvars ile kullanılabilir.

 Sevgiliye Hediye / Sevgililer Günü Hediyesi

Sevgiliye hediye almak konusunda kararsızsanız şuan en güzel hediyeye bakıyorsunuz demektir. Duygusal düzeyde gerçekten değerli bir taştır kristal kuvars. Sevgililer günü hediyesi olarak düşünebileceğiniz kristal kuvarsın duyguların kurbanı olmak yerine, onları dengeleyen ve kontrol altına almanıza yardımcı olan bir enerjisi vardır.

Sevgilime sevgililer gününde ne hediye alabilirim sorusuna tam cevap olan kristal kuvars kolye ile sadece bu da değil, onunla uzun bir ruhsal çalışma yapmaya karar verirseniz, şimdiye kadar her zaman güvendiğiniz duygusal kalıpları tanıyabilir ve sizin için yanlış olanları kaldırabilirsiniz.

Tıpkı ortaya çıkarmak istediği duygular gibi narin bir taştır. Bu açıdan sevgiliye hediye edilebilecek harika bir değerli taştır. Sevgililer günü hediyesi olarak en çok tercih edilen ürünümüz kristal kuvars bileklik ya da kristal kuvars kolye modelleridir.

Sezgiyi daha canlı hale getirir. Duygusal dengeyi uyarır. Özetle, sevgiliye hediye noktasında kristal kuvars taşı kolye ve kristal kuvars taşı bileklik şu konularda faydalıdır: Özetle, kristal kuvars faydaları: Açıkça akıl yürütme, dengeyi sağlama, iç gözlem, başkalarını daha iyi tanıma, kendinle uyum içinde olma.

Kristal Kuvars Tarihçesi ve Hikayesi

Kristal kuvars taşı, bir kişinin geleceğini, bugününü ve geçmişini gösterme yeteneği ile yüzyıllardır bilinmektedir. Avustralya Aborjinlerine göre, güçleri artırmayı başardı.

Çin’de bunun katılaşmış buz olduğuna inandılar ve bir parçasını ağızda tutarak susuzluğu gidermenin mümkün olduğunu düşündüler. Şamanlar ise gökten geldiğini düşündükleri için ona ışık taşı adını verdiler. Eski Romalılar için insanların ruhlarını gözetleyen ölü bir şamanın ruhuydu.

Kristal Kuvarsın Kimyası

Kristal kuvars taşı nasıl oluşur ve nerede bulunur? Saf veya renksiz kaya kristali, saf silisik asit çözeltisinden başlayarak damarlarda veya druze içinde oluşur. Fantom kuvars ise yüzeyde yavaş büyür. Oluşması milyonlarca yıl alabilir.

Kaya kristali bir oksittir, kuvars grubuna aittir. Birincil bir litogenetik süreçle oluşturulur ve trigonal bir kristal sisteme sahiptir.

Kristal kuvars nerede bulunur diyorsanız, dünyanın en yaygın kristalinden bahsediyoruz. Ancak, en çok çıkan yerler Hindistan, Meksika, Rusya, Kanada, Brezilya, Uruguay, ABD ve Almanya’da bulunmaktadır.

Kristal Kuvars Fiyatları

Kristal kuvars, dünyadaki en yaygın taşlardan biridir. Bulmak son derece kolay ve her şeyden önce çok uygun fiyatlara sahiptir. Açıkçası, saf ve kesilmiş arıyorsanız, fiyat biraz yükselebilir. Birkaç avroya etnik taş veya mücevher satan dükkanlarda bulabilirsiniz. Ayrıca internetten, özellikle de çok çeşitli tekliflerin olduğu unutmamak lazım. Doğal Taşlar Dükkanı Kristal Kuvars Ürünlerine buradan bakabilirsiniz.