Ay Taşı

Ay taşı nedir, ay taşı kolye, ay taşı bileklik, ay taşı faydaları ve ay taşı özellikleri hakkında her şey.

Ay taşı faydaları
Show Filters

Gösterilen sonuç sayısı: 2

Gösterilen sonuç sayısı: 2

Ay Taşı Nedir?

Ay taşı nedir diye sorduğumuz da ilk olarak şunu söylemek gerekir. Ay taşı adı altında iki farklı taş pazarlanmaktadır. Biri adularya , diğeri beyaz labradorit . Her ikisi de ay taşı olarak satılsa da, sadece adularya “gerçek” olanıdır. Bu nedenle bu yazıda onları eşanlamlı olarak kullanıyoruz ve yazımızı onu açıklamakla sınırlıyoruz.

Değerli taşlardan biri olan ay taşı süt rengi olabilir veya mavi yansımalara sahip olabilir (çok daha pahalı), bu tipik bir ergenlik fenomenidir. Rengi beyazdan pembeye, yeşilimsiden sarımsıya, kahverengi ve bej kadar değişir.

Ay taşı en sevilen ve antik taşlardan biridir. Önemli özelliklere sahiptir ve kişisel gelişim ve yaşamın ritimlerine nasıl uyum sağlayacağını bilmek gibi farklı yaşam seviyeleri üzerinde çalışmak için mükemmel bir kristaldir.

Ay Taşı Özellikleri

Ay taşı özelikleri, adından da anlaşılacağı gibi, ayın sembolizmiyle derinden bağlantılı bir taştır (konuyla ilgileniyorsanız kırmızı ay kitabını okumanızı öneririm ). Su elementi ile ilgilidir ve gezginler için koruyucu bir doğal taş olarak kullanılır.

Hem içsel hem de evrensel bilgeliğe sahip gerçek bir kanaldır. Dişi bir taş olarak kabul edilir, kendi üzerinde derin çalışmalara başlamak isteyen kadınlar için bir muska niteliğindedir.

Seyahat ederken, ay taşı özellikleri açısından deniz geçişini içerenlerde, koruma tılsımı olarak kullanılabilir. Gelgitler, toprak, anne, duygular ve doğanın döngüsel ritmi ile bağlantılıdır.

Ay Taşı faydaları

Fiziksel düzeyde, ay taşı faydaları açısından tüm dişi üreme sistemi üzerinde çalışmak için mükemmel bir taştır. Daha fazla doğurganlığa teşvik eder, doğumun daha iyi yönetilmesine yardımcı olur ve ayrıca adet ağrılarını hafifletir.

Sadece kadınlarda değil, ay taşı faydaları nedeniyle cilt rahatsızlıklarına iyi gelmesi, uykusuzluk problemlerinin azalmasına yardımcı olması ve olumlu rüyalar çekmesi nedeniyle herkes için gerçekten faydalı bir taştır. Çocuklarda ve ergenlerde büyüme süreci için faydalıdır.

Özetle, tüm kadın üreme sistemi, cilt patolojileri, uykusuzluk sorunları ve büyüme için ay taşı faydaları nedeniyle yararlı bir taştır.

Ay Taşı Kolye ve Ay Taşı Bileklik Faydaları

Zihinsel düzeyde ay taşı kolye sizi daha sezgisel ve şefkatli yapar. Hayatta daha iyimser olmanıza ve başınıza gelenlerde her zaman kötüyü görmemenize yardımcı olur. Ay taşı aynı zamanda umut taşı olarak kabul edilir ve aile sorunlarının daha iyi yönetilmesine yardımcı olur.

Değişikliklerle doğru şekilde başa çıkmak için ay taşı bileklik kullanın. Ay taşı kolye döngüsel enerjisi aslında size her şeyi ve bozulmayı bütünün ve doğanın bir parçası olarak görmeyi öğretir.

Bununla birlikte, dengelemenin gerçekten ilginç bir başka etkisi daha vardır ve bu, kişiliği çok daha güçlü kılmaktır, ki bu aslında sürekli güvensizliklerden etkilenmesine izin vermeme olasılığına sahiptir.

Ay taşı kolye ile yönetilmesi zor bir duygusal eksiklikten kaynaklanan ve genellikle hafife alınan bir sorun olan sinir açlığı çekiyorsanız, onu sürekli boynunuzda taşıyabilir ve onunla çalışabilirsiniz.

Özellikle ay taşı kolye veya ay taşı bileklik dişil enerjiye bağlı olduğundan, kadının sezgisel yanını ve aynı zamanda falcı yönünü harekete geçirir.

Özetle, ay taşı kolye ile sezgiyi güçlendirmek, şefkatli, iyimser ve umutlu olmak için ay taşı faydaları açısından yararlıdır. Ay taşı bileklik değişiklikler ve çeşitli karışıklıklarla başa çıkmaya yardımcı olur.

Kişiliği dengeler ve güçlendirir. Son olarak ay taşı kolye sinirsel açlık durumunda faydalıdır.

Sevgiliye Hediye / Sevgililer Günü Hediyesi

Sevgiliye hediye almak konusunda kararsızsanız şuan en güzel hediyeye bakıyorsunuz demektir. Duygusal düzeyde gerçekten değerli bir taştır ay taşı.

Sevgililer günü hediyesi olarak düşünebileceğiniz ay taşının duyguların kurbanı olmak yerine, onları dengeleyen ve kontrol altına almanıza yardımcı olan bir enerjisi vardır.

Sevgilime sevgililer gününde ne hediye alabilirim sorusuna tam cevap olan ay taşı kolye ile sadece bu da değil, onunla uzun bir ruhsal çalışma yapmaya karar verirseniz, şimdiye kadar her zaman güvendiğiniz duygusal kalıpları tanıyabilir ve sizin için yanlış olanları kaldırabilirsiniz.

Tıpkı ortaya çıkarmak istediği duygular gibi narin bir taştır. Bu açıdan sevgiliye hediye edilebilecek harika bir değerli taştır. Sevgililer günü hediyesi olarak en çok tercih edilen ürünümüz ay taşı bileklik ya da ay taşı kolye modelleridir.

Sezgiyi daha canlı hale getirir. Duygusal dengeyi uyarır. Özetle, sevgiliye hediye noktasında ay taşı kolye ve ay taşı bileklik şu konularda faydalıdır: duyguları kontrol etmek, sezgiyi güçlendirmek, duygusal denge.

Ay Taşı Ne İşe Yarar

Ay taşı ne işe yarar diye akıllarda sorular dolanırken hemen açıklayalım. Yedinci çakra, ruhsal ve ilahi enerjilerle birlik ile ilgilidir. Düşünme şeklinizi kontrol edin ve o maneviyat ve evrenle bağlantılı bir değerli taştır.

Ay taşı ne işe yarar derken daha yüksek enerjilere köprü görevi görür ve içinizdeki ve dışınızdaki dengeyi bulmanıza yardımcı olur.

Ay taşı kolye her molayı, büyümeniz için olumlu ve gerekli bir şey olarak tanımayı öğretir. Yani boşa giden zamanı engeller ay taşı.

Ay taşı ne işe yarar noktasında özellikle ay taşı kolye sayesinde yaşam döngülerini uyumlu hale getirmek ve doğayla daha uyumlu hale gelmek için kendi üzerinizde çalışabilirsiniz.

“Zamanı yavaşlatmayı” başarırsınız, alıştığınız çılgın tempoyu biraz azaltırsınız. Kısacası, daha fazla öncelik vermeniz gereken ve biraz bekleyebilecek şeylerin neler olduğunu belirleyebilirsiniz.

Ay taşı bileklik ile daha sakin ve cesaretli olabilirsiniz. Ay taşı kolye takarak yaratıcılığınızı genişletebilirsiniz.

Özetlemek gerekirse, ay taşı ne işe yarar diyorsanız yedinci çakra ile çalışmak, daha yüksek enerjilerle temasa geçmek, yaşam döngülerini uyumlu hale getirmek, doğaya uyum sağlamak, çılgın ritimleri yavaşlatmak ve daha fazla sakinleşmek için faydalıdır . Yaratıcılık için kullanışlıdır.

Ay Taşı Nasıl Kullanılır

Ay taşı nasıl kullanılır diyorsanız size bunu 5 madde de sıralayabiliriz. Tabi almış olduğunuz ay taşı kolye veya ay taşı bilekliğinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Lakin en sık tercih edilen ay taşı nasıl kullanılır sorularına bu 5 madde cevap verecektir

  • Kişisel ritimlerinizi dengelemek ve günlük telaşa kapılmamak için ay taşını kolye olarak kullanın.
  • Uykusuzlukla savaşmak ve olumlu ve kehanet rüyalar çekmek için yastığın altında veya komodinin yanında tutun.
  • Ay taşını daha yüksek enerjilerle temasa geçmek için meditasyonda ay taşı bileklik olarak kullanabilirsiniz.
  • Çakralar üzerinde çalışmak istediğiniz kristal terapi tedavilerinde, kilidini açmak ve uyumlu hale getirmek için onu yedinci çakraya yerleştirin.
  • Daha fazla konsantrasyon için ay taşını çalıştığınız veya çalıştığınız yerlere yakın yerleştirin. En iyi yer kuzeybatı bölgesidir.

Gerçek Ay Taşı Nasıl Nasıl Anlaşılır

Gerçek ay taşı nasıl anlaşılır diyorsanız ay taşınızı güneşe tuttuğunuzda gerçek olup olmadığını rahatlıkla anlarsınız. Ay taşının gerçek olup olmadığını nasıl anlarım derseniz anlayacağınız en güçlü detay rengidir.

Ay taşı süt rengi olabilir veya mavi yansımalara sahip olabilir. Ayrıca ay taşını diğer taşlar gibi yüklemeye gerek yoktur. Ancak dilerseniz birkaç gece ayın etkisinde bırakabilirsiniz.

Ay taşı taklitlere tabidir. Bu nedenle kendinizi adularia olarak geçen kuvarsları veya cam ve plastik parçaları satın alırken bulabilirsiniz. O yüzden gerçek ay taşı nasıl anlaşılır yoktasın da güneşte rengine bakmanız gerekmektedir.

Kuvars ve çeşitli camlarla taklit edilmesi çok daha kolay olan sütlü adularia’nın beyaz labradorit ile çok az ilgisi vardır. Değerli olduğu kadar taklit edilmesi de zor olan mavi ve mavi yansımaları olan Adularia’yı beyaz labradorit ile karıştırmak kolaydır.

O zaman gerçek ay taşını nasıl ayırt edebiliriz? Taşı al ve ışığın altına koy. Mavi yansımalar biraz metalikse ve çizgiler işaretlenmişse, o zaman labradorittir. Öte yandan, yansıma açıksa ve beyazımsı bir arka plan üzerindeyse, o zaman aytaşı veya adularia’dan bahsediyoruz.

Ay Taşı Nasıl Temizlenir

Ay taşı faydaları
Ay Taşı

Aynı şey “nasıl yüklenir” için de geçerlidir. Birkaç dakika akan suyun atına tutulabilir. Reiki yapılabilir veya ametist taşlarının arasına bırakılabilir.  Ametist taşı onu temizlemeye yardımcı olacaktır.

Gerçek tütsü kullanmayı gerçekten seviyoruz, tütsü ile arındırabilirsiniz. Ancak bunun yerine klasik tütsü çubuklarından kaçının, işe yaramazlar ve sağlığa zararlılar.

Ay taşı nasıl temizlenir açısından akan suyun altında temizleyebilirsiniz ve çok hassas deterjanlar kullanmak isterseniz, ancak her temizlediğinizde bunları kullanmaktan kaçının ve hepsinden önemlisi taşı hemen dikkatlice durulayın.

Ay Taşının Diğer Taşlar İle Uyumu

Sitrin taşı ve turkuaz taşı ile birlikte yaratıcılığı teşvik eder. Bunun yerine, fiziksel büyüme için yeşil aventurin ile kullanabilirsiniz. Pembe kuvars ile birlikte (bu arada iki çok kadınsı taş), uykusuzluğa karşı mükemmel bir çare elde edebilirsiniz.

Ay Taşının Hikayesi

Her taşın kendine göre bir hikayesi vardır. Ay taşının hikayesi ise şöyledir. ” Modern dünyada ” yaklaşık 200 yıldır bilinmesine rağmen, adularya veya diğer adı ile ay taşı 2000 yılı aşkın bir süre önce Doğu’da zaten kullanılıyordu. Hindistan’da kutsal bir taş olarak kabul edildi ve yeni evlilere iyi bir alamet olarak verildi.

Bir ay taşı hikayesi olarak, Gal bilgi tanrıçası Cerridwen gibi birçok kadın tanrı için kutsaldır, Sioux mitolojisine göre ayın ruhu Hanwi’ye. Gecenin Yunan tanrıçası Nyx’e ve ayın Yunan tanrıçası Selene’ye. Ancak Romalılar için, Diana’nın kutsal taşıydı ve bu nedenle Aytaşı, ona sahip olanlara sevgi ve zenginlik getirdi.

Ay Taşının Özellikleri ( Kimyası Açısından )

Ay taşı özellikleri olarak monoklinik kristal sistemine sahiptir ve feldspat grubuna aittir. Lepontine Alpleri’nde, adını aldığı Adula masifinde keşfedilmiştir. Bir doğa bilimci olan Ermenegildo Pini tarafından keşfedilmiştir. Çok nadir bulunan bir taştır. En değerli ve nadir olanlardan biraz daha yaygın ve ekonomik olanlara kadar farklı tonlarda ve türlerde bulunabilir.

Ay Taşı Çeşitleri

Ay taşı çeşitleri açısından 5 farklı modele sahiptir. O yüzden ay taşı alırken ay taşı çeşitlerini bilirseniz size en uygun ay taşını seçme şansınız olur.

Mavi Ay Taşı: Şimdiye odaklanarak olayları daha net görmek için kullanışlıdır. Yin ve yang enerjilerini dengeler.

Gri Ay Taşı: Şamanlar tarafından görünmez alemin ötesini görmek için kullanılır. Gizemlere ulaşmaya yardım edin.

Beyaz Ay Taşı: Zihni, vizyonu uyarır ve düşünce ve eylemleri rüyalara yönlendirmeye yardımcı olur. Zihni dengeleyin ve kundalini’yi harekete geçirin.

Sarı Ay Taşı: Zihni değil aynı zamanda duyguları da uyarır. Endişe ve kaygıyı azaltır, çok daha sezgisel hale getirir.

Gökkuşağı Ay Taşı: Aura üzerinde çalışmak için kullanabilirsiniz, enerji getirmek için idealdir. Zihni korur ve rüyaları çok daha net hale getirir.

Ay Taşı Nerede Bulunur

Ay taşı nerede bulunur sorusuna üzgünüz ki her yerde bulunur diyemiyoruz. Ay taşı oldukça pahalıdır ve bulunması zordur. Daha önce size onu nasıl tanıyabileceğinizi açıkladık ve ayrıca şunu da ekliyoruz, bir ay taşı çok ucuz olduğunda, muhtemelen gerçek bir taş almıyorsunuzdur. Bu taş mücevheratta bilinir ve aslında ay taşı yüzük, ay taşı kolye, ay taşı bileklik ve ay taşı küpe yapımında kullanılır. Size uygun ay taşını bulabilmek için doğal taşlar dükkanını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.