Hematit Taşı

Hematit taşı nedir, hematit taşı faydaları, hematit taşı özellikleri, hematit taşı bileklik ve hematit taşı kolye modelleri.

Hematit Taşı
Show Filters

Gösterilen sonuç sayısı: 3

Gösterilen sonuç sayısı: 3

Hematit Taşı

Hematit taşı bileklik ya da hematit taşı kolye kök çakra için harika bir taştır. Kök çakraya yakın tutulması durumunda bir çok fayda sağlar. Bu yüzden “ kan taşı “ olarak da Türkiye de adı geçmektedir. Zaten zamanında Babilliler tarafından da kanın uyarılması için kullanılmaktaydı.

Değerli taşlar dan biri olan hematit vücudu dengeler ve zihni uyarır. Üzerinizde hematit taşı taşımak bir çok şifayı da beraberinde getirir. Bu sayede unutkanlık ve benzeri sorunların da üstesinden gelmiş olursunuz. Her zaman yanınızda bulundurabileceğiniz koruyucu şifalı taşlar arasında geçer.

Hematit Taşı Özellikleri

Hematit taşı ilk çakramız ile harika uyum içinde çalışır. Bu çakrayı çalıştırmak hematit taşı ile çok kolaydır. Özellikle öğrenciler için kullanılması gereken en doğru doğal taşlardan biri hematit taşıdır. Çünkü bir sınavı geçmek için yoğun bir tempoda çalışmak gerekir bu süreç odak ister ve motivasyon ister.

Tam da bu sırada hematit taşı gerekli tüm gücü size sağlar. Hedefe ulaşmak için doğru konsantrasyon hematit taşı ile mümkündür.

Ancak temel olarak hematit, dünyevi enerjilerle bağlantılı bir taştır ve bu nedenle fiziksel planda ve ona bağlı tüm içgüdülerde çok çalışır. Topluluk duygusunu, hayatta kalma içgüdüsünü güçlendirmeye yardımcı olur ve aile ile olan ilişkiyi geliştirir.

Hematit Taşı Faydaları – Vücut İçin Faydaları

Bir demir oksit olduğu için, kristal terapide demiri vücutta mükemmel bir şekilde özümsememize yardımcı olan mineral olarak tanımlanabilir. Ayrıca kırmızı kan hücrelerinin üretimini uyarır ve böylece vücudun daha iyi oksijenlenmesine yardımcı olur. Açıkçası, hematit tıbbi tedavinin yerini alamaz, ancak en fazla onları iyileştirmemize yardımcı olabilir.

Adet sancılarını, baş ağrılarını ve bağırsak problemlerini gidermek için çok faydalı bir taş olduğu için sıklıkla kullanılır. Aynı zamanda bir detoks etkisi yaratır. Bu da zayıflama, arınma temellerini tetikler.

Hematit Taşı Faydaları –  Akıl İçin Faydaları

Hematit taşı faydalarından biri de akıl sağlığı için destekleyici olmasıdır. Odaklanmaya yardımcı olduğunu gördük. Yaşama iradesini güçlendirir, sorunlara daha somut bakmamıza yardımcı olur, sorunları daha az kaygılı bir bakış açısıyla incelememize yol açar. Sakinlik vermesi, panik ve anksiyete ataklarında da yardımcı olması tesadüf değildir. Hayal dünyasından çıkmamıza ve gerçekleri görmemize yardımcı olur.

Hematit, temel olarak bize zihinsel sıkılık, odaklanma ve disiplin sağlarken aynı zamanda canlılığı da teşvik eder.

Hematit Taşı
Hematit Taşı

Hematit Taşı Faydaları –  Ruh İçin Faydaları

Hematit taşı faydaları açısından ruh içinde çok faydalı bir taştır. Özellikle havanın biraz fazla baskın olduğu kişiler için tavsiye edilen toprak elementi ile bağlantınızı geliştirin. Topraktaki enerjileri boşaltmaya yardımcı olur, böylece zararlı birikimlerin önüne geçer. İster köklendirmeyi denemiş olun, ister uygulamada ilk kez elinizi deniyor olun, hematiti denemenizi tavsiye ederiz çünkü şaşırtıcı bir şey değildir. Kolaylık sağlamak için güzel bir hematit bileklik idealdir.

Sevgiliye Hediye – Erkek Bileklik

Erkek bileklik modellerinde en çok hematit taşı tercih edilir. Bunun nedeni ise hematit taşı bileklik modellerinin çık tasarımlara sahip olmasıdır. Sevgiliye hediye alırken çok kararsızlık yaşarız bu yüzden aklımıza hematit taşı gelmez. Lakin sevgiliye hediye almayı kafaya koyduysanız hematit taşını kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Erkek doğal taş bileklik modellerine baktığınızda hematit ürünü içeren bileklikleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Hematit ayrıca aurayı istenmeyen “izinsiz girişlerden” korur. Biraz yorgun hissettiğinizde ve güzel bir pozitif enerji artışına ihtiyaç duyduğunuzda hematit bileklik kullanın. Ayrıca “geri dönüşü” teşvik etmek için bazı manevi tedavilerde de kullanılırlar. Bu da ilişkilerde mutluluğu beraberinde getirir.

Hematit Taşı Temizliği

Hematit taşı sert bir yapıya sahiptir. Hematit taşı temizliği çok kolaydır. Akan bir suyun altında 30 saniye tutmanız taşın nötrlenmesini sağlar ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sert zemine çarpması ve yüksekten düşmesi taşın zedelenmesine veya kırılmasına neden olabilir.

Hematit sayesinde dolaylı olarak tüm çakralar üzerinde çalışırsınız. Bir mıknatıs gibi diğer tüm çakralardaki yüksek enerjileri çeker ve düzenler.