Amazonit Taşı

Amazonit taşı nedir, amazonit taşı kolye, amazonit taşı bileklik, amazonit taşı faydaları ve amazonit taşı özellikleri hakkında her şey.

amazonit Taşı
Show Filters

Gösterilen sonuç sayısı: 4

Amazonit Taşı Nedir ?

Amazonit taşı nedir ? Bir tür magmatik kaya oluşumu olan mikroklin mineral kategorisine giren çeşitli potasyum feldispattır . Bu antik kristal, ilahi tezahür güçleri ve estetik güzelliği nedeniyle yüzyıllardır büyük saygı görmüştür.

Yedi kristal sistemden amazonit, triklinik grubun bir parçasıdır. Yıllar içinde birçok tonda amazonit kristalleri gün ışığına çıkarıldı. Rengi soluk yeşil ve yeşil-maviden derin mavi ve turkuaz rengine kadar değişir.  amazonit taşı, adını dünyaca ünlü nehir olan Amazon’dan alır. Parıldayan mavi-yeşil tonları, bu mistik taş Güney Amerika nehrinin sakin akışını taklit eder. Ayrıca, bir amazonit taşı üzerinde dans ederken gözlemlediğiniz hafif ve parıldayan yeşiller, Amazon’u tanıyan herkese güneş ışığının sürekli akan yüzeyinde nasıl süzüldüğünü hatırlatacaktır.

Amazonit Taşı Faydaları ?

amazonit TaşıAmazonit taşı faydalarıumut taşı ‘ olarak adlandırılır. Sadece bakmak güzel olmakla kalmaz, aynı zamanda amazonit taşı kalbinizde, zihninizde, bedeninizde ve ruhunuzda güçlü iyileşme süreçlerine ilham verir. Bu harika doğal taş, kendinizi yeniden yaratacaksınız ve kaotik bir duygu kasırgasını pekiştirmek söz konusu olduğunda, herhangi bir kristal tutkununun gitmesi gereken bir şeydir.

İç dünyanıza bir denge hissini geri getirmenin ince ama büyük ölçüde faydalı etkisini başarır. Bu, çakralarınızı yeniden hizalayarak ve eril ve dişil enerjilerinizi, yin ve yang’ınızı dengeleyerek yapılır. Bir amazonit taşı, teknolojiye aşırı maruz kalmanın bir sonucu olarak ortaya çıkan zihinsel sisi temizlemek söz konusu olduğunda özellikle etkilidir.

Özünde, amazonit zihinsel berraklığı ve sakinliği geliştirmek için kullanılabilecek muhteşem bir araçtır. Sanatsal bir bireyseniz ve uzun süreli bir yaratıcı blok yaşadığınızı düşünüyorsanız, amazonit ilham ve yaratıcı güven arayışınızda size yardımcı olabilir.

Amazonit Taşı Özellikleri

Amazonit taşı özellikleri led ve su, amazonitin felspat yapısında birleştiğinde hiç bu kadar güzel görünmemişti.

Bu popüler kristalin gövdesinde bu iki elementin birleşmesi göz kamaştırıcı bir zümrüt tonu oluşturur . Bu renk hem büyüleyici hem de harika bir şekilde yatıştırıcıdır. Bir amazonit kristalinin mistik ve su benzeri kalitesi, içinizde evrenin rehberliği ile akmak için derin bir arzu uyandıracaktır. Aynı zamanda sezginizi ve yüksek gerçeğinizi de uyandıracaktır.

Herhangi bir kristal aşığı, koleksiyonlarına amazonit eklemelidir. Hayatınıza kabul edildiğinde, bu kristal sizi derin bir sakinlik, neşe ve uyum duygusuyla kutsayacaktır.