Lapis Lazuli Taşı

Lapis Lazuli taşı nedir, Lapis Lazuli taşı özellikleri, Lapis Lazuli taşı faydaları, Lapis Lazuli taşı bileklik ve Lapis Lazuli taşı kolye hakkında her şey.

Lapis Lazuli Taşı
Show Filters

Gösterilen sonuç sayısı: 9

Gösterilen sonuç sayısı: 9

Lapis Lazuli Taşı Nedir

Lapis Lazuli taşı özellikleri son derece önemli ve güçlüdür, en önemlisi altın çerçeveli bir kolye taktığınızda fayda sağlayacaktır. Mineral adının Arapça “gökyüzü”, “mavi” veya Farsça – “mavi” kelimesinden geldiğine inanılmaktadır.

Bazı ülkelerde başka isimleri de vardır: gök taşı, açık mavi, lapis lazuli. Ana ülkesi Afganistan, ABD ve Rusya’dır.

Lapis Lazuli Taşı Özellikleri

Lapis lazuli taşı özellikleri noktasında, halk hekimliğinde yüzyıllardır kullanılmaktadır. Taşın özellikleri iyileştirici gücünü insana yönlendirerek birçok zihinsel ve fiziksel rahatsızlıktan kurtarır.

Sürekli aşınma ile mineral, sahibinde uzun süre keskin bir görüş sağladı.

Ve günlük uzun muayene ile kayıp görme geri döner. Lapis lazuli taşı özellikleri açısından ayrıca artan basıncı azaltabilir. Ayrıca lapis lazuli taşı sinirleri yatıştırır, kabusları ve uykusuzluğu giderir.

Hamile kadınların da lapis lazuli giymeleri tavsiye edilir. Taşın özellikleri erken doğumlara ve düşüklere karşı koruma sağlamanın yanı sıra toksik atakları da hafifletir.

Lapis Lazuli Taşı
Lapis lazuli Taşı

Lapis Lazuli Taşı Faydaları

Mineralin raşitizm, astım, migren ile mükemmel şekilde yardımcı olduğunu da belirtmekte fayda var. Zihni ve bedeni güçlendirir, tüm organizmanın aktivitesini uyarır. Pamir sakinleri yardımıyla dağ hastalığına karşı savaştılar, yaraların hızlı iyileşmesi için onu giydiler.

Lapis lazuli taşı faydaları açısından, eski Mısır’da tanrılarla iletişim kurmak için kullanıldı. Taşın özellikleri ilahi olarak kabul edildi, bu yüzden boyandı ve yüksek rahiplerin kıyafetleriyle boyandı.

İlaç, vücuttaki tüm toksinleri çıkardığına inanılarak mineralden bir toz ile desteklendi.Bir samimiyet ve dostluk taşı – ona lapis lazuli diyorlar.

Mobilyaların içi, odanın mobilyaları, muhatabın kıyafetleri, davranışları çok şey söyleyebilir, ancak bir mineral bağışı kendisi için konuşur ve buradaki kelimelerin hiçbir şeye ihtiyacı yoktur.

Lapis lazuli taşı‘den bir hediye, samimi dostluğun, iyi niyetin, açıklığın ve dürüstlüğün tezahürünü sembolize eder, bu yüzden genellikle iş toplantılarında müzakereler sırasında verilir.

Lapis Lazuli Taşı Bileklik – Lapis Lazuli Taşı Kolye

Hayatı boyunca biriken olumsuz düşüncelerin, eski şikayetlerin ve kötü eylemlerin aurasını temizlemenin sadece lapis lazuli yapabileceğine inanılıyor.

Lapis lazuli taşı kolye  ve lapis lazuli bileklik ürünlerimizin fotoğrafları  karar vermenize yardımcı olacaktır. lapis lazuli bileklik ve Lapis lazuli taşı kolye her zaman sahibini koruyacak ve onu doğru yolda yönlendirecektir.

Taş ruhsal gelişime yardımcı olur, bu nedenle yogiler tarafından meditasyonda sıklıkla kullanılır. Lapis lazuli taşı, bir kişinin merhametinde uyanır, suçları affetme, başkasının acısını hissetme yeteneği. Mineral, zodyakın hemen hemen tüm belirtilerine, özellikle Yay burcuna uyar, Oğlak burcunda kontrendikedir.