Havlit Taşı

Havlit taşı nedir, havlit taşı kolye, havlit taşı bileklik, havlit taşı faydaları ve havlit taşı özellikleri hakkında her şey.

Havlit Taşı
Show Filters

Tek bir sonuç gösteriliyor

Tek bir sonuç gösteriliyor

Havlit Taşı Nedir ?

Havlit Taşı Nedir ? Beyaz howlite taşları manyezit olarak da bilinir. Bunlar, nodüller, kütleler ve bazen de küçük prizmatik kristaller şeklinde kristalleşen kalsiyum borosilikat hidroksit minerallerinin bir sonucudur. Bu taşların en yaygın olarak, içinden siyah damarlar akan kireçli beyaz tonlardan oluşan bir renk şemasına sahip olduğu bulunmuştur. Bununla birlikte, kahverengi oldukları da bilinmektedir ve bazılarının rengi bile yoktur.

Bu Havlit taşı ilk olarak 1868’de Nova Scotia’da Windsor adlı bir kasabanın yakınında keşfedildi. Henry How adlı ünlü bir Kanadalı jeolog, ofisine yakın bir madende meydana gelen tuhaf bir mineral konusunda uyarıldı. Soruşturma üzerine, bu kristalin daha önce hiç keşfedilmemiş tamamen yeni bir mineral olduğunu belirledi.

Havlit Taşı Faydaları

Havlit oldukça duygusal bir taştır ancak fiziksel sağlığa yardımcı olmaya büyük katkı sağlar. Fiziksel sağlık açısından, kemik rengindeki taş vücuttaki kalsiyum seviyelerinin dengelenmesine yardımcı olabilir. Bu taşla iskeletinizi ve dişlerinizi güçlendirmeye başlayabilir, aynı zamanda tatlı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Taş ayrıca su elementini işaret etmeye yardımcı olur , bu da vücudunuza ne zaman daha fazla su içmenin, biraz bitki çayı yudumlamanın veya hatta uzun bir köpük banyosuna girmenin zamanı geldiğini hatırlatabileceği anlamına gelir.

İyileştirilmiş zihinsel ve duygusal sağlığın temel taşlarından biri, yeterince uyumanızı sağlamaktır. Havlit  taşı aynı zamanda zihninizin sakinleşmesine ve günlük hayatın getirdiği sürekli gürültü akışını kapatmasına yardımcı olmak için uzun bir yol kat edebilir. Sakin ve düşünceli bir sessizlik hissi başlatabilir, böylece sizi rahatlamaya, gevşemeye ve birkaç saat dinlendirici uyku aldığınızdan emin olmaya yeterince hazırlar.