Turkuaz Taşı

Turkuaz taşı nedir, turkuaz taşı kolye, turkuaz taşı bileklik, turkuaz taşı faydaları ve turkuaz taşı özellikleri, turkuaz taşı fiyatları hakkında her şey.

Turkuaz Taşı
Show Filters

Gösterilen sonuç sayısı: 7

Gösterilen sonuç sayısı: 7

Turkuaz Taşı Nedir

Yoğun mavisi ile turkuaz taşı, ince ebruları sayesinde kolayca tanınır. Güçlendirme ve tahkim taşı olan bu taş hem beden hem de zihin üzerinde etkilidir. Bu değerli mavi mücevherin tüm erdemlerini ve güçlerini keşfedin.

Turkuaz Taşı Faydaları

  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • İletişimi kolaylaştırır
  • Kemikleri ve eklemleri güçlendirir
  • Sakin uykuyu teşvik eder
  • Zihni sakinleştir
  • Aşırı duyarlılığı hafifletir
  • İyi sindirimi destekler

Turkuaz Adı Nereden Geliyor?

1868’de Kanadalı bir kimyager olan Henri How, Nova Scotia’da bu taşı keşfetti. Daha sonra bileşimine göre siliko-boro-kalsit adını verdi . Ama onu keşfeden kişinin onuruna adını vermeye karar veren James Dwight Dana oldu.

Turkuaz taşı Avrupa’ya Türkler tarafından Haçlı Seferleri sırasında gelmiştir. 13. yüzyıla kadar Avrupalılar bu minerale güzel taş anlamına gelen “Calläis” adını verdiler . Fransızların bu mavi taşı “Türk taşı” olarak adlandırması 16. yüzyıl civarındaydı . Hangi Turkuaz türevi verecek .

Turkuaz Taşının Tarihi ve Kökeni

Gözenekli yapısı ile Turkuaz kolay renklendirilen bir taştır. Turkuaz renkli Turkuaz taşı en çok takılarda bulunur. Tarihinin başlangıcında, Turkuaz her zaman gerçek değeriyle tanınmadı. Avrupa’da sahte olarak kullanmak ve turkuaz bir taş olarak geçmek için renklendirildi.

Turkuaz’ın 1868’deki keşfinden önce kullanıldığına dair hiçbir iz yok. Ona “bizonun kutsal taşı” diyen Amerikan Kızılderilileri dışında. Bu onlar için taşın nadirliğini simgeliyordu.

Günümüzde Turkuaz, süs ve dekoratif objelerin imalatında kullanılmaktadır. Renginin güzelliği için özellikle mücevherlerde takdir edilmektedir.

Turkuaz taşı Amerika’nın çoğunlukla çöl ve kurak bölgelerinde şekillenir. Çoğu zaman, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya gibi boraks yataklarının bulunduğu yerler.

Turkuaz Turkuaz Taşının Bileşimi Kimyası

Turkuaz taşı yapısı doğal Turkuaz ile karıştırıldığı görülür. Turkuaz turkuazın gerçek ve eşsiz güzelliğini yapan şey, ince ebru ve çok renkli görünümüdür.

Monoklinik kristal sisteme ait yoğunluğu 2,53 ile 2,59 arasında değişmektedir. Sertliğine gelince, Mohs ölçeğinde 3.5’tir. Bu da onu nispeten kırılgan bir taş yapar.

Turkuaz Taşı Faydaları

Turkuaz Taşı – Fiziki Faydaları

Mavi rengi doğal olarak vücudumuzdaki sıvıları yansıtır. Nem giderici ve idrar söktürücü etkisi sayesinde drenajı kolaylaştıracaktır. L Turkuaz ayrıca vücudun metabolik değişimlerini de düzenler. Enerjileri kan dolaşımını ve kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin yenilenmesini destekler. Epidermiste, bu taş cilde elastikiyetini geri kazandırmak için idealdir.

Kalsiyum oluşan, Hovlit kemik, diş ve tüm faydalıdır kalsiyum eksikliklerine. Sakin ve yumuşak bir taş olan Turkuaz, arteriyel hipertansiyon gibi bazı patolojileri önler. İkincisi genellikle stres, aşırı alkol tüketimi veya obeziteden kaynaklanır.

Turkuaz, ciddi ve ani hastalık riskini azaltma erdemine sahip olabilir. Titreşimleri kalp yetmezliğine etki eder, aynı zamanda bağışıklık sistemine de etki eder. Bu taş sağlığınızı hem fiziksel hem de ahlaki olarak korur.

Turkuaz Taşı – Psişik Faydaları

İç huzurun sembolü, aşırı duyarlı, duygusal ve hatta olumsuz insanlara nezaket ve sevgi getirerek yardımcı olur. Turkuaz taşı faydaları ; Depresyona karşı çok iyi bir destektir. Sakinleştirici erdemleri, başkalarının öfkesine karşı koruma sağlar.

Aynı zamanda bilgeliği ve sezgiyi teşvik eden bir taştır. Sabrı öğretir ve daha sorunsuz iletişimi destekler. Turkuaz taşı bileklik böylece psişik ve fiziksel bir esenlik için zihinsel dinginlik bulmaya yardımcı olur .

Yastığın altına konması, uykusuzluğa karşı takdire şayan bir çaredir. Sakin dalgaları sayesinde Turkuaz, stresi hafifletmeye ve dinlendirici uykuyu geri kazanmaya yardımcı olur. Üzücü rüyalardan ve kabuslardan kurtulur.

Turkuaz Turkuaz Taşının Etkileri Nedir?

Üçüncü göz çakrası, burun köprüsünün üzerinde, kaşların arasında bulunan 6. çakradır. Turkuaz taşının etkileri nedir diyorsanız; Burası sezginin, bilginin ve bilgeliğin yeridir. Turkuaz Turkuaz ile bu çakra, durugörü ve konsantrasyona yol açar. Her şey daha net ve daha açık görünüyor. Bu, önemli kararlar almayı kolaylaştırır.

Solar pleksus çakrası, göğüs kemiği noktasının altındaki kaburgaların alt seviyesinde bulunan üçüncü çakradır. Ancak özellikle stres nedeniyle dengesiz hale gelebilir. Turkuaz taşı kolye takarak, stres sakinleşmek için dağıtılır. Bu çakra aynı zamanda başkalarıyla sağlıklı ilişkilerin başlatıcısıdır. Karşılıklı saygı kurulur ve duygular, kırgınlık veya öfke olmadan sorunsuz bir şekilde akar.

Turkuaz Taşı
Turkuaz Taşı

Turkuaz Taşı Hangi Taşlarla Uyumludur

Taşlar insan gibidir. Bazıları geçinmek için yapılır, diğerleri değil. Her taşın sahip olduğu enerjilere bağlıdır. Birkaç uyumlu taşı bir araya getirerek faydaları pekiştirilir.

Turkuaz taşı gibi , Ametist de aşırılıklara ve strese karşı mükemmeldir. Birlikte alkol veya sigarayı durdurmak (veya azaltmak) için ideal bir kombinasyon oluştururlar. Ayrıca, denemeler karşısında fiziksel güçlendirme ve psikolojik desteği teşvik etmek için mükemmel bir ittifaktır.

Amber bizim kararlarına güç verir ve biz hafifçe seçimler yapmak olduğunu önler. O zaman turkuaz Turkuaz ile mükemmel gider. Birlikte karakteri güçlendirir, cesaret verir ve bizi neşeli ve iyimser kılarlar. Utangaçlığa karşı çok iyi bir çare oluştururlar, aynı zamanda dürtüselliğe ve karakter zayıflığına karşı da çok iyi bir çare oluştururlar.

Turkuaz Turkuaz Taşı Nasıl Temizlenir ve Şarj edilir?

Herhangi bir kullanımdan önce, turkuaz taşı nasıl temizlenir diyorsanız; turkuaz taşınızı arındırmalısınız. Bu, tüm erdemlerini yeniden kazanmasını sağlayacaktır. Bunu yapmak için turkuaz Turkuaz’ı en fazla bir dakika temiz suya koyun. Aynı zamanda bir su akışı altında çalıştırabilirsiniz.

Taşınızı şarj etmek için onu ay ışığına maruz bırakmalısınız. Şarj olurken Quartz üzerine yerleştirmek de mümkündür . Bu bir amplifikatör görevi görür ve taşın enerjilerdeki gücünün artmasına izin verir.