Lal (Granat) Taşı

Lal (Granat) taşı nedir, Lal (Granat) taşı neye iyi gelir, lal taşı faydaları, granat taşının özellikleri hakkında tüm bilgiler sayfamızdadır.

Granet taşı
Show Filters

Tek bir sonuç gösteriliyor

Tek bir sonuç gösteriliyor

Lal (Granat) Taşı Nedir ?

Lal (Granat) taşı nedir ? İnanılmaz derecede popüler olan ışıltılı bir taş olan granat, piyasadaki en yaygın mücevherlerden biridir. Ancak, öğrenmek üzere olduğunuz gibi, yaygın, sıkıcı anlamına gelmez!

Lal taşı, yani granat taşı, bir grup mineralin ortak adıdır. Bu çeşitli mineral grubu, taşı çeşitli kılar ve geniş kırmızı ve turuncu renk yelpazesine katkıda bulunur. Bu taşlar 5000 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır, bu yüzden kesinlikle zamana karşı koymuşlardır. Lal taşı genellikle mücevherlerde kullanılırlar ve genellikle yakutlarla karıştırılırlar .

Granet taşı

Lal Taşı Faydaları 

Lal taşı faydalarından biride demir oksit olduğu için, kristal terapide demiri vücutta mükemmel bir şekilde özümsememize yardımcı olan mineral olarak tanımlanabilir.

Ayrıca kırmızı kan hücrelerinin üretimini uyarır ve böylece vücudun daha iyi oksijenlenmesine yardımcı olur. Açıkçası, hematit tıbbi tedavinin yerini alamaz, ancak en fazla onları iyileştirmemize yardımcı olabilir.

Granat taşı dengeyi geri kazandırır, korur ve güçlendirir. Aynı zamanda güçlü bir enerji kaynağıdır.

Kırmızı granat taşları kalp çakrası ile ilişkilidir. Gül kuvars veya yeşim gibi aşkla ilgili diğer taşlardan daha yoğundur.