Kalsedon Taşı

Kalsedon taşı nedir, kalsedon taşı faydaları, kalsedon taşı bileklik ve kalsedon taşı kolye hakkında herşey.

Kalsedon Taşı
Show Filters

Tek bir sonuç gösteriliyor

Tek bir sonuç gösteriliyor

Kalsedon Taşı Nedir

Kalsedon taşı nedir sorusuna şöyle cevap verebiliriz. Beyaz, pembe, gri-mavi ve kırmızı olmak üzere farklı renklerde bulunan bir doğal taştır. Yaygın bir değerli taş olan kalsedon taşı dünyanın her yerinde bulunabilir. Her boyutta gelir ve bazen çizgili bazen de düzdür. Genellikle bir jeode veya küçük yuvarlanmış taş olarak görülür.

Saf Kalsedon, Sard veya Carnelian olarak da bilinir. Yeşil Kalsedon türü Krisopraz taşı olarak bilinirken, bantlı çeşidi Akik taşı olarak bilinir. Heliotrope’un Kırmızı Jasper lekeleri vardır ve Onyx’in beyaz veya siyah bantları vardır. Tüm bu değerli taşlar geniş Kalsedon ailesinin bir parçasıdır. Tek renkli çeşidin Kalsedon adı altında satılması da yaygındır.

Bu grubun geri kalanına Onyx taşı, Carnelian taşı, Jasper taşı ve Heliotrope taşı gibi benzersiz ve özel isimler verilir. Kalsedon adı nereden gelir, bugün Türkiye’de Kadıköy olarak bilinen antik Bizans liman kenti Kalsedon’dan türetilmiştir. Kayda değer Kalsedon taşı oluşumları ABD, Rusya, Namibya, Hindistan, Yeni Zelanda, Fas, Meksika, Brezilya ve Türkiye’dedir.

Kalsedon Taşı Faydaları

Kalsedon taşı faydaları, özellikle duygusal bir şifa taşı olarak faydalıdır. Mantıksız öfke ya da huysuzluk nöbetlerinin kurbanı olanlar ve korku, panik ya da endişeden mustarip olan herkes için mükemmeldir.

Kalsedon taşı faydaları  bu duyguları sakinleştirir ve onları enerji alanınızdan uzaklaştırır. Aynı zamanda, bu duygusal kalıpları daha olumlu ve üretken olanlarla değiştirmenize yardımcı olur.

Bazı insanlar düşünmeden önce konuşma eğilimindedir ve bu talihsiz sonuçlara yol açabilir. Bu sizseniz, sözlerinizi söylemeden önce olası etkilerini düşünmenize yardımcı olması için kalsedon taşı kolye taşımayı veya takmayı deneyin.

Kalsedon taşı faydaları açısından sesinizin tonu ve kelimelerinizin anlamlarının daha fazla farkına varmanıza yardımcı olur. Bu şekilde, düşüncesizce yorumlarla başkalarına ve kendinize istemeden zarar vermekten kaçınmanızı sağlar.

Kalsedon taşı duygularınızı dengeli bir duruma getirir ve düşüncelerinizi bilinçli olarak olumlu duygu ve duygular üretmeye yönlendirmenize yardımcı olur.

Kalsedon taşı faydaları yönünden parlaklığı ve rengi, huzurlu bir gölün sularını andırır. Zihninizi sakinleştirmek ve aralıksız, istenmeyen gevezelikten kurtulmak için kullabilirsiniz. Kalsedon taşının sakinleştirici titreşimi iç diyaloglarınızı yavaşlatır. Sizi gerçeklerden ve gerçek amacınızı bulmaktan uzaklaştırabilecek zihinsel görüntüleri ve konuşmaları çözmenize yardımcı olur.

Kalsedon taşı illüzyonları ve hüsnükuruntuları pratik gerçeklerle değiştirmeye çalışır. İstediğinizi elde etmek için gerçekçi planlar yapmanıza ve yaşamda yön eksikliğinin neden olduğu sinirlilik ve stresi eritmenize yardımcı olacaktır.

Kalsedon taşının faydaları saymakla bitmez bunlardan biri de, benlik saygısını, benlik değerini ve kendini sevmeyi artırmak için ritüellerde ve büyülerde kullanılabilir. Kristalin sahip olduğunuz pişmanlıkları alıp emmesine izin vererek ve ardından hepsini yıkamak için akan suyun altında tutarak nazikçe defetme büyüsünde de kullanabilirsiniz.

Kalsedon Taşının Özellikleri

Kalsedon taşının özellikleri şöyle sıralanabilir. Kalsedon taşı boyun, bademcikler, ses telleri ve bezlerle ilgili sorunları veya sorunları iyileştirmek için kullanmak için mükemmel bir taştır.

Bir başka kalsedon taşının özellikleri  ise soğuk veya ıslak koşullarda şiddetlenen bronşit ve artrit gibi hava değişiklikleri ve durumların neden olduğu alerjilerin tedavisinde faydalıdır. Kalsedon taşı, açık yaralar için güçlü bir şifacıdır ve iltihaplanmaya, enfeksiyonlara ve ateşe karşı koruma sağlayabilir.

Kalsedon taşının özellikleri açısından, cilt enfeksiyonlarını tedavi edebilen ve olumsuz titreşimleri etkili bir şekilde emip çözebilen güçlü bir şifa taşıdır.

Kalsedon taşı neye iyi gelir diyorsanız. Kalsedon taşı güçlü bir şifacı olarak bunamanın ve hatta ileri seviye bunamanın etkilerini azaltabilir. Kalbinizi ve zihninizi dengeye getirecek ve her ikisinin de fiziksel bedenle uyum sağlamasına yardımcı olacaktır. Kalsedon taşının özellikleri olarak, dalak ve safra kesesinde iyileşme sağlayabilir. Ayrıca gözler, kemikler ve dolaşım sistemi için de faydalı olabilir.

Kalsedon taşı neye iyi gelir noktasında iyileştirici özellikleri ile bağışıklık sistemini geliştirebilir, mukoza zarını onarabilir ve boğaz, sinüs veya kulak problemlerini iyileştirebilir. Ayrıca kan basıncını olumsuz etkilemeden kan akışını uyarabilir ve kanın pıhtılaşmasını teşvik edebilir. Kalsedon taşı neye iyi gelir derseniz kalsedon taşı vücutta temizlik sağlayabilir.

Mineral asimilasyonunu iyileştirebilir ve damarlarda istenmeyen maddelerin zararlı birikmesiyle mücadeleye yardımcı olabilir. Mukus zarlarının yenilenmesine yardımcı olabilir. Kalsedon ayrıca bir anti-inflamatuar etkiye sahiptir ve sıcaklığı ve kan basıncını düşürebilir.

Kalsedon Taşı Kolye ve Kalsedon Taşı Bileklik

Kalsedon taşı kolye akciğerlere şifa verebilir ve sigaranın etkilerini solunum sisteminden temizleyebilir. Kalsedon taşı kolye size azim ve irade gücü enerjileri taşır. Finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak ve hayallerinizin peşinden gitme konusunda kendinize daha fazla güvenmenizi sağlayacaktır.

Kalsedon taşı kolye size şans getirecek ve yaratıcılığınızı, motivasyonunuzu ve iyimserliğinizi artıracaktır. Düzenli olarak Kalsedon taşı bileklik sizi zenginliğe ve refaha götürebilir. Kalsedon taşı bileklik sizin sözel beceri ve zihinsel esneklik kazandıracak yaratıcı bir taştır. Hafızanızı canlandıracak ve yeni şeyler öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Kalsedon taşı kolye kendinizi nasıl algıladığınızı geliştirecek ve hayatınızı iyimserlik ve kaygısızlıkla dolduracaktır. Elbette kalsedon taşı bileklik parayla özdeşleştirmeden edemeyeceğiniz bir rengi var. Bu nedenle, zihninizin belirli hırslı kısımlarını tetikler ve onları hedeflerinize yönlendirir.

Kalsedon taşı kolye elbette, iyimserliğinizin ve pozitifliğinizin bu kadar yüksek olması, hedeflerinizin peşinde koşarken herhangi bir zorluk veya beklenmedik harcamalar ortaya çıktığında, bunları sakin ve mantıklı bir şekilde halledebileceğiniz anlamına gelir.

Sevgililer Günü Hediyesi / Anneler Günü Hediyesi

Bu kadar pozitif olmak aynı zamanda sevgiliye hediye almak isteyenler içinde mükemmel bir seçenek oluşturur. Sevgiliye hediye dışında, kalsedon taşı kolye takmak iş ortaklarını, müşterileri ve müttefikleri de kendi tarafınıza çekmenizi sağlar. Burada güçlerinizi birleştirerek, birlikte fazladan yol kat edebilirsiniz.

Sevgiliye hediye olarak kalsedon taşı kolye almak sevgiliniz ile ilgili hedeflerinize ulaşmak için size zihin gücü ve sebat verecektir. Aynı zamanda hayallerinizi gerçekleştirmeniz için size güven verecektir.  Bu küçük değerli taş, ilişkinizde nezaket ve pozitifliği teşvik edecek .

anneler günü hediyesi olarak da kalsedon taşı kolye ya da kalsedon taşı bileklik düşünülebilir. Yaşam deneyimleriniz ve sevginiz yüzünden kaybettiğiniz o çocuksu merak duygusunu size geri verecektir. anneler günü hediyesi olarak alınan kalsedon taşı kolye, size diğer önemli kişiye karşı nasıl daha fazla empati kurabileceğinizi gösterecektir.

Ayrıca, anneler günü hediyesi babında kalsedon kolye almanız annenize sıkıntı veren insanlarla negatif duygusal bir ilişki kurmaktan kaçınmasına yardımcı olacaktır.

Kalsedon Taşı
Kalsedon Taşı

Kalsedon bileklik de anneler günü hediyesi olarak anneler gününde alınabilir. Anneler gününde anneme ne hediye alayım diye düşünüyorsanız bu sizi Mutluluğu ve neşeyi teşvik edecek ve kaygı veya depresyonun kalbini iyileştirecektir. Anneler günü hediyesi olarak anneler günü hediyesi almak açısından kalsedon kolye en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.

Anneler günü hediyesi  olarak kalsedon kolye ile yeni sevgiyi çekecek ve kendinizi tam olarak ruhunuzun içinde merkezlemeniz için sizi güçlendirecektir.

Kalsedon taşı kolye, özellikle Taşlaşmış Ağaç ile birleştirildiğinde uyumu, yoldaşlığı ve iyi niyeti teşvik eden besleyici bir taştır. Anneler günü hediyesi olarak anneler günü hediyesi alma babında kalsedon kolye negatif enerjileri emecek ve eşinize ya da annenize hareket etmemek ve ilişkinizi etkilememek için dağıtacak bir taştır.

Anneler Günü Hediyesi Ne Alabilirim?

Anneler günü hediyesi ne alabilirim diyorsanız, kalsedon taşı kolye bedeninizi, zihninizi, kalbinizi ve ruhunuzu hizalayacak bir hediyedir. Sizi daha iyi niyetli ve cömert olmaya teşvik edecektir.

Anneler günü hediyesi  kalsedon taşı, istenmeyen üzüntü ve düşmanlık duygularını ortadan kaldıracaktır. Kendinize olan güveninizi geliştirecek ve kendinizden şüphe ettiğiniz her türlü izi ortadan kaldıracaktır.

Anneler günü hediyesi ne alabilirim açısından kalsedon taşı kolye enerjileriyle dolduğunuzda, daha hevesli ve açık bir insan olacaksınız. Bu taş tüm cephelerde barışı teşvik edecek. Agresif veya çatışmacı olmadan iddialı olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, ilişki anlaşmazlıklarınıza barışçıl çözümler getirmeniz için size ilham verecektir.

Anneler günü hediyesi ne alabilirim babında kalsedon taşı bileklik size daha hafif bir kalp ve geleceğe iyimserlikle bakma yeteneği verecektir. Benlik algınızı geliştirecek ve kendinize olan güveninizi artıracaktır. Nezaketi teşvik edecek ve tüm iyi niteliklerinizi göstermenize izin verecek.

Anneler Günü Hediyesi Fikirleri

Anneler günü hediyesi fikirleri  açısından kalsedon taşı kolye, sevgiyi, nezaketi ve sempatiyi teşvik edecektir. Güven sorunlarınızda size yardımcı olacak ve insanların kalbinize girmesine izin verecektir. Anneler günü hediyesi fikirleri aklınıza ilk geleni yapmak değildir. Hediye alırken çok düşünmekte sizi yoracaktır.

Gerçeği ve dürüstlüğü teşvik edecek ve empati ve merhamet duygunuzu güçlendirecektir. Kalbinizi sevgiye açacaksınız ve yaşayabileceğiniz olumsuz deneyimlerden ders almaya istekli olacaksınız. Anneler günü hediyesi fikirleri noktasında, kalsedon taşı kolye fikri hayatınızda sahip olduğunuz sevgiyi onurlandırmanız için size ilham verecek.

Ayrıca, diğer insanları nasıl hissettirdiğinizin daha fazla farkında olmanızı sağlayacaktır. Kalsedon taşı, anneniz ve ilişkinize olan sevginizi olumlu yönde etkileyerek, içeriden barış ve uyumu artıracaktır.

Kalsedon Taşı Hangi Burç

Kalsedon taşı hangi burç taşıdır yada kalsedon taşı hangi burcun taşıdır diyorsanız hemen söyleyelim. Kalsedon taşı yay burcunun taşıdır. Yaylar özgürlüğü sever, iyimser, adil, entelektüel ve dürüsttür. Kalsedon bu olumlu özellikleri geliştirir ve her duruma kendi sakinlik duygusunu getirir.

En kötü durumda, yaylar kolayca sıkılırlar ve başkalarını adaletsiz bir şekilde yargılar veya aşırı eleştirirler. Kalsedon taşı kolye, bu burçta doğan herkeste daha az arzu edilen bu karakter özelliklerini hafifletmeye yardımcı olabilir.