Çakra Taşları

Çakra taşları, doğal taşlar, 7 çakra taşı, çakra taşı faydalarını sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

çakra taşları
Show Filters

Gösterilen sonuç sayısı: 12

Gösterilen sonuç sayısı: 12

Çakra Taşı Nedir ?

Çakra taşı nedir ?Vücutta enerjinin aktığı ve kesiştiği, hayatımıza huzur, uyum ve denge getiren yedi çakra noktası vardır. Ancak her şey gibi çakralar da zamanla bloke olma eğilimindedir ve bu tıkanıklığın fiziksel etkisini bedenlerimizde hissedebiliriz. Bu tıkanıklıkları kaldırmak basittir ve biraz pratik gerektirebilir, ancak uzun vadede buna değer.Kristaller popüler bir temizleme yöntemi olsa da, bu makale doğal taşlarla birlikte kullanmak isteyebileceğiniz öğeleri içermektedir. Hepsi birlikte iyi çalışır ve bu enerji noktasına olan bağlantınızı güçlendirir.

çakra taşlarıÇakra Taşı Ne işe Yarar ?

Çakra taşı ne işe yarar ? Temel çakra olarak da bilinen kök çakra, esasen bizim temelimizdir. İhtiyaçlarımızı ve isteklerimizi en temel ve temel düzeyde temsil eder. Bu çakrayı iyileştirmenin veya beslemenin yolu topraklanmak ve doğayla bağlantı kurmaktan geçer. Bir kez istikrarlı hale geldiğinde, daha karmaşık duygusal kaygılarla başa çıkmak için güçlü bir temeliniz olduğunu bilirsiniz.

Çakra taşları ne işe yarar ?Kök çakra faydaları için kristallerin tadını çıkarmak için, onları doğaya bağlıyken kullanmak önemlidir . Onları ormanda veya dağlarda yürürken yanınızda taşımak, bahçedeyken cebinizde tutmak veya dışarıda meditasyon yaparken elinizde tutmak harikalar yaratacaktır. Çakrayı etkinleştirmek için bu taşları doğrudan belinize de yerleştirebilirsiniz.

7 Çakra Taşı 

7 çakra taşı ve 7 çakra taşı isimleri: Yeşil Florit(Kalp Çakrası), Ametist(Üçüncü Göz Çakrası), Kırmızı Jasper(Kök Çakra), Kaplan Gözü Taşı(Güneş Pleksus Çakrası), Sodalit(Boğaz Çakrası), Taş Kuvars(Taç Çakrası), Kırmızı Aventurin( Sakral Çakra).