Kaplan Gözü Taşı

Kaplan gözü taşı, kaplan gözü bileklik, kaplan gözü kolye, kaplan gözü faydaları ve kaplan gözü özelliği hakkında tüm bilgiler.

Kaplan Gözü Taşı
Show Filters

Gösterilen sonuç sayısı: 10

Gösterilen sonuç sayısı: 10

Kaplan Gözü Nedir?

Kaplan gözü taşı çok eski bir tılsımdır, gizemli ve güçlüdür, saygı duyulur ve korkulur – kullanıcıya kapalı kapılardan bile her şeyi gözlemleme yeteneği vermesi beklenen “her şeyi gören, her şeyi bilen bir göz”.

Kaplan Gözü Taşı

Mısırlılar tarafından tanrı heykellerindeki gözler için ilahi vizyonu ifade etmek için seçilmiştir. Güneş tanrısı Ra ve büyüyen toprak tanrısı Geb’den, güneş ve yeryüzünün birlikte korunmasını sağladığına inanılıyordu. Doğu mitolojisinde hayvanların kralı olan büyülü kaplanla ilişkilendirilir. Kaplan Gözü Taşı cesaret, dürüstlük ve gücün doğru kullanımı anlamına geliyordu. Romalı askerler, silahları saptırmak ve savaşta cesur olmak için kaplan gözü bileklik takarlardı. Tarih boyunca, kişinin kaynaklarını koruyan ve başkalarından gelen kötülükleri veya tehditleri yansıtan bir refah ve mutluluk kristali olarak görülmüştür.

Bu harika kaplan gözü taşı, yoğun bir ormanda ışık dalgaları gibi dans eden sohbet katmanıyla, geçmişte olduğu kadar hala büyüleyici bir yapıya sahiptir. Kaplan gözü taşının görünümü sıcak ve parlaktır, güneş ve dünyanın frekanslarını sentezler, istikrar ve bilinç getirir ve ruhsal olanı fiziksel alemlerle bütünleştirir. Kaplan gözü taşı faydalarından biri uçlar arasındaki dengeyi öğretir, kişiyi dualite dünyasından çıkarır – doğru ve yanlış, iyi ve kötü, karanlık ve aydınlık – ve görünen karşıtların ardında yatan temel birliğin anlaşılmasını sağlar. Kaplan gözü taşının faydaları kişinin kararlarına daha pratik ve duygulu bir muhakeme getirir ve dünyadaki her eylemde zihni yansıtmasına yardımcı olur.

Kaplan Gözü Taşı Faydaları

Kaplan Gözü Taşı
Kaplan Gözü Taşı

Kaplan gözü taşı özellikleri açısından en etkili görünürlük taşlarından biridir. Eğer kaplan gözü bileklik yada kaplan gözü kolye kullanırsanız her zaman tetikte olur, iç görüşe keskinlik kazanır ve herhangi bir durumun neden sonuç ilişkisini daha iyi anlamayı sağlarsınız. Kaplan gözü taşı faydaları noktasında kişinin güçlerini akıllıca kullanmaya teşvik eder ve dağınık bilgilerin tutarlı bir bütün halinde bir araya getirilmesini sağlar. Kaplan gözü, yaşamın her alanında gerekli değişimi destekler, en üst düzeyde tezahür etme iradesini ve niyetinin netliğini güçlendirir. Yaratıcılığa ilham verir ve kendi yeteneklerinizi en üst seviyede kullanmanızı sağlar. Kaplan gözü taşının özellikleri açısından en önemli faydası kişiyi zenginliğe teşvik etmek için mükemmel bir araçtır.  Bolluk bilincini ve onu sürdürmek için gerekli olan sağduyuyu sağlaması en güçlü özelliğidir. Bu sayede parayı ve maddiyatı kendinize çekersiniz. Kısacası size bolluk ve bereket bilincini adım adım işler.

Kaplan gözü, canlılık, aksiyon ve başarının güneş taşıdır . Hayallerinizi gerçekleştirmek için harekete geçmenize yardımcı olmak için kök çakrayı, sakral çakrayı ve solar pleksus çakrasını uyarır.

Kaplan gözü takı takmak vücuda enerji verir ve onu her seviyede dengeye getirir. Kaplan gözü bileklik size hayallerinizin peşinden gitmeniz için ihtiyacınız olan cesareti, gücü, iradeyi ve kişisel gücü verir. Kaplan gözü özellikleri nedeniyle özellikle Aslan, Oğlak, Koç ve Boğa burçları için faydalıdır.

Kaplan Gözü Taşı Özellikleri

Kaplan gözü taşı özellikleri bakımından, dünyanın enerjisini güneşin enerjisiyle birleştirir ve dünyevi ve iyimser enerjileri getirir. Her durumda olumluyu görmenize yardımcı olur ve kaplan gözü bileklik ile günlük kullanım için mükemmel bir aksesuardır. Özellikle gezginler için bir koruma kristali olarak da bilinir. Kaplan gözü bileklik ve kaplan gözü kolye, sahibine şans, refah ve zenginlik getirir. Antik çağda bu şifalı doğal taş, talihsizlik ve lanete karşı bir tılsım olarak kullanılmış ve bolluğu çekmek için kaplan gözü bileklik ve kaplan gözü kolye olarak kullanılmıştır. Kaplan gözü bileklik aynı zamanda fikirleri ve istekleri gerçeğe dönüştürmek için çok yardımcı olan ve size hayatınızda büyük değişiklikler yapma cesareti veren güçlü bir solar pleksus çakra kristalidir. Kişisel gücünüze de yardımcı olur.

 

Kaplan Gözü Taşı Ne İşe Yarar?

Kaplan gözü taşı ne işe yarar noktasında, motivasyon ve daha aktif bir cinsel dürtü yaratan uyarıcı bir şifa taşıdır . Alt çakralara odaklanır ve güveni, öz saygıyı ve öz değeri güçlendirir. Kaplan gözü bileklik yada kaplan gözü kolye takmak, özellikle yorgun veya uyuşuk hissettiğiniz zamanlarda motivasyon ve enerji sağlar. Aynı şekilde kaplan gözü tespih ne işe yarar ya da kaplan gözü yüzük ne işe yarar sorularınıza da cevap olmuş olsun. Üzerinde çalıştığınız bir projeye canlılık veya tutku eklemek istiyorsanız, müzisyenler, sanatçılar ve işleri yaratıcılık gerektiren profesyoneller için harika bir kristal olan kaplan gözü bilekliğinizi mutlaka takın.

Kaplan gözü tespih, olağanüstü sohbet sadakati ve zengin altın ve kahverengi katmanlarıyla bilinen çeşitli makrokristal kuvarslardır. Zaman içinde çatlamaya dayanıklı bir damar doldurma işlemiyle korunan kalsedon-kuvars beyazı ile değiştirilen lifli mavi bir asbest olan krosidolit katmanlarından oluşan bir kuvars psödomorfu olduğuna inanılmaktadır. Her iki durumda da, ayrışan krosidolitten kahverengi rengine oksitlenen demir ve ışığın rastgele lifler üzerindeki yansıması ile harika bir görünüme sahiptir.

Kaplan Gözü Taşı Nasıl Temizlenir?

Kaplan gözü taşı nasıl temizlenir diye düşünüyor ve çözüm arıyorsanız, en pratik yolu akan bir suyun altına 30 saniye kadar tutmaktır. Kaplan gözü taşı temizlenmesi noktasında bir başka alternatif ise toprağa gömmektir. Bunun içinde bir gece kalması yeterlidir. Kaplan gözü erkek bileklik yada kaplan gözü kolye modellerinizi bu şekilde temizleyebilirsiniz. Kaplan gözü taşı nasıl temizlenir sorunuza umarım cevap olmuştur. Doğal taşlar nasıl temizlenir noktasında ” Doğal Taş Temizliği Nasıl Yapılır? ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Kaplan Gözü Taşı Hangi Burcun Taşı

Her taşın burçlarla bir uyumu vardır. Doğum taşı olarak da geçen bu tabir aslında kaplan gözü hangi burcun taşıdır şeklinde aratılmaktadır. Kaplan gözü öncelikle başak burcunun taşlarından biridir. Başak burcunun olgunluğunu harekete geçirmektedir. Onun dışında kaplan gözü taşı hangi burcun taşı diyorsanız devamında akrep burcu ve yay burcu diyebiliriz.

Akrep burcunun doğal taşı kaplan gözü taşıdır. Aynı şekilde yay burcunun doğal taşı ise kaplan gözü taşı olarak kullanılır. Burçlara göre doğal taş kullanmak istiyorsanız kaplan gözü kolye ve kaplan gözü bileklik olarak kullanabilirsiniz. En favorilerden biri de kaplan gözü tespihtir.

Kaplan Gözü Kolye ve Kaplan Gözü Bileklik

Kaplan gözü bileklik ve kaplan gözü kolye ürünlerini bir şans kristali olarak kullanın ve evinize düzenli bir para akışı getirin. Sadece girişimciler ve ilk kez iş kuracak olanlar için değil, aynı zamanda gelecekte büyük kariyer değişiklikleri için beceriler geliştiren ve bilgi tabanına sahip olanlar için de idealdir.

Kaplan gözü bileklik, kendini beğenmişliğe karşı uyarır ve kişiyi sanatsal ve yaratıcı yeteneklerini, fiziksel yeteneklerini geliştirmek ve bunlara meydan okumak ve yeni bir şeyler denemek için “sıradan olmamaya” teşvik eder. Sınavlar, yarışmalar, kalabalık kitlelere konuşma sırasında, satış yaparken veya önemli toplantılarda fikir sunarken kararlılık ve korkunun üstesinden gelmek için bir destek olarak kullanılabilir.

Kaplan gözü bileklik bilinmeyen yerlerde veya koşullarda iç görü ve farkındalığı artırmak ve kendinizi başkalarının olumsuz niyetlerinden korumak için etkili bir çözümdür. Kaplan Gözü taşı duyuları keskinleştirir, kişinin ayrıntılara dikkat etmesine ve olumlu eyleme hazırlanmasına yardımcı olur.

Kaplan gözü taşının faydaları duruma genel bir bakış sağlar ve işlerin çok hızlı gerçekleşmesine yardımcı olur. Bir krizi çözmek için en iyi araçlardan biridir ve yanlış karar vermekten korkuyorsanız mükemmel destek sunar. Ayrıca birinin karakterini değerlendirmek ve kendi eylemlerinin sonuçlarını tanımak için de idealdir.

Kaplan gözü taşının özellikleri sağlığı iyileştirmek için yaşam tarzı değişiklikleri ve rutinler yoluyla iş yerinde gücü, duygusal istikrarı ve enerji seviyelerini artırmak için kaplan gözü bileklik kullanın. Yanlış yemek yeme isteğini azaltır. Bu sayede kilo verdiren doğal taş olarak da kullanılır. Ayrıca, kaplan gözü tespih izolasyon veya yetersizlik duygularının neden olduğu kaygıyı azaltır ve uzun vadede sebat etmek için cesaretsizliğin üstesinden gelmeye yardımcı olur.

Kaplan gözü taşı, anlaşmazlıkların veya ifadelerin tutarsızlıklara yol açtığı ailelerde ve ilişkilerde gerginliği gidermek için dikkate değer bir uygunluk ve denge kristalidir. Bir konunun her iki tarafını da görmek ve ortak bir zemin bulmak için farklı bakış açılarına, dini inançlara veya yaşam görüşlerine sahip insanlar arasındaki uyumu teşvik eder. Profesyonel arabulucular ve zorlu müzakerelere dahil olan herkes için harika bir tılsımdır.

Genel olarak, kaplan gözü cesaret, güç ve kişisel gücün güneş taşıdır.