Sitrin Taşı

Sitrin taşı nedir, sitrin taşı fiyatları, sitrin taşı faydaları, sitrin taşı özellikleri, sitrin taşı bileklik ve sitrin taşı kolye modelleri hakkında bir çok bilgi..

Sitrin Taşı
Show Filters

Gösterilen sonuç sayısı: 12

Gösterilen sonuç sayısı: 12

Sitrin Taşı Nedir

Sitrin taşı nedir noktasında sitrin taşı tezahürün, hayal gücünün ve kişisel iradenin önemli bir kristalidir. Güneşin gücünü taşır, sıcak ve sakinleştirici, enerji verici ve hayat vericidir. Baharın güneşi gibi çakraları uyarır, zihni temizler ve ruhu harekete geçirir.

Sitrin, açık ila altın sarısı, bal renginde veya neredeyse kahverengi olan ve gökkuşağı veya parıltılı kapanımlar içerebilen şeffaf, sarı bir kuvars türüdür. Adı, limon anlamına gelen Fransızca citron kelimesinden gelir.

MÖ 300 kadar erken Yunanistan’da bir mücevher olarak kullanılmıştır ve renginden dolayı bazen yanlışlıkla altın topaz, Madeira veya İspanyol topaz veya safran olarak anılır. Piyasadaki ticari olarak temin edilebilen sitrinin çoğu, genellikle daha derin bir kehribar veya turuncu-kırmızımsı bir renk tonu olan gelişmiş bir sitrin rengi oluşturan ısıl işlem görmüş ametist veya dumanlı kuvarstır. Çoğu doğal sitrin taşı rengi açık sarıdır. Tüccar taşı olarak da bilinir. Donmuş su içinde bekletilmesi nötürlenmesini sağlar. Taş hakkında şunuda belirtmek lazım sertlik derecesi yüksek olan değerli taş kategorisinde yer alır.

 

Sitrin Taşı

Sitrin taşı frekansı yaratıcılığı ve hayal gücünü harekete geçirir, hayallerin ve isteklerin somut biçimlere dönüşme sürecini destekler. Saf sarı enerjisiyle sitrin taşı, yaşamın doluluğunu, yeni başlangıçları ve yeni uğraşları teşvik eder.

Orjinal Sitrin Taşı Nasıl Anlaşılır?

Orijinal sitrin taşı nasıl anlaşılır diye soruyorsanız, öncelikle taşımızı tahta bir zemin üzerine hafifçe sürtün. Şayet taş üzerindeki renkler dökülmeye başlıyor veya taşın rengi değişiyorsa o taş orijinal bir sitrin taşı değil demektir. Orijinal sitrin taşının asla böyle bir eylemde rengi değişmez. Bal rengi olan sitrin taşının renk değişimi yaşamadığını görüyorsanız o sitrin taşı orijinal bir sitrin taşıdır. Bönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Sitrin Taşının Faydaları

Sitrin taşının faydaları saymakla bitmez. Sitrin taşı negatif enerjiyi tutmaz veya toplamaz, bunun yerine onu dönüştürür, çözer ve öğütür, bu da onu son derece çevre dostu bir hale getirir. Hem fiziksel hem de uhrevi seviyelerdeki sorunları çözer, olumsuz düşünce ve duyguları olumluya dönüştürür. Yeryüzünde asla saflaştırılması gerekmeyen iki kristalden biridir. Diğeri kiyanittir.

Sitrin taşı faydaları, ışığın ve mutluluğun taşıdır. Negatif enerji içermez ve bu nedenle asla arındırılması gerekmez. Anneler günü hediyesi veya sevgiliye hediye gibi hediyeler arasında en çok sitrin taşı tercih edilir. Sitrin taşını cilde sürmek zihnin berraklığını arttırır, zihni ve düşünce sürecini uyarır ve harekete geçirir. Nefesin merkezi olan 3. güneş çakrasını dengelemeye yardımcı olur. Bu çakra merkezi dengelendiğinde mutluluk, öz disiplin, esneklik ve güvenilirlik artar.

Sitrin taşı bileklik olarak kullanmanız kendinizi iyi hissetmenize ve hayatınızı mutluluk, güven ve genel enerji ile doldurmanıza yardımcı olacaktır. Sitrin taşı en güçlü tezahür kristalidir, bu da onu bir kişinin hayatına bir şeyleri değiştirmek için kullanacağı en değerli doğal taş yapar. Sitrin taşı kolye kullanmak hayal gücünüzü harekete geçirir, daha net bir zihne daha yaratıcı vizyonlar ve hayata daha olumlu bir bakış açısı kazandırır. Her şey bir düşünceyle, istediğiniz bir şeyin fikriyle başlar. Dilediğiniz bir şeyi görün ve dileğinizin size gelmesine izin verin. Bir sitrin taşı kolye tezahürünüzü büyük ölçüde artırabilir. Sitrin taşı faydaları olarak, hayatınıza zenginlik ve bolluk getirmek istiyorsanız sitrin taşı bileklik kullanabileceğiniz harika bir şifalı taştır

Sitrin Taşının Özellikleri

Sitrin taşının özelliklerine baktığımızda, güneş enerjisine bağlı bir sistem tarafından yönlendirilen sitrin, vücudu ısıtır, temizler ve enerji verir ve solar pleksus çakrasını güçlendirir. Güneşlidir, sarı renk ışık ve pozitif enerji yayar ve tüm negatif enerjileri dağıtır.

Sitrin taşı kolye ayrıca iradenizi, motivasyonunuzu ve kararlılığınızı güçlendirir ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur. Sitrin taşı yani para taşı, harekete geçmeniz için size cesaret ve esneklik veren güçlü bir irade merkezi temizleyicisidir.

Para taşı maddiyatınızı arttırma özelliğinden dolayı ticaret taşı olarak bilinen parlak sarı sitrin, sadece servet kazanmaya değil, aynı zamanda onu korumaya da yardımcı olur. Parayı çeken taş olarak da bilinen sitrin taşı, zenginliği ve refahı, başarıyı ve iyi olan her şeyi kendine çeken bir bolluk ve tezahür taşıdır.

Sitrin taşının özelliği noktasında aynı zamanda cömertliği ve mutluluğu paylaşmayı teşvik eder. Sitrin taşı, tüm hızlı para anlaşmalarında yardımcı olur ve özellikle finansal spekülasyon ve ekonomik başarı için yararlıdır. Para çekmek ve aşırı drenajı önlemek için çantanızda veya cüzdanınızda bir tane taşıyın.

Son olarak sitrin taşının özelliği, ışığın onları yakaladığı yerlere yerleştirilen doğal sitrin eskitme taşlar, bir alandaki düşmanca ruhları temizler. Sitrin taşı yorumlar noktasında yorumlayabileceğimiz detaylar bu şekildedir.

Sitrin Taşı Fiyatları

Sitrin TaşıSitrin taşı fiyatları noktasında, sitrin kolye veya sitrin taşı bileklik olarak değişebileceği gibi ham kütle taşlarda da kendi içinde farklı fiyatlara sahiptir. İster anneler günü hediye olarak alın isterseniz sevgiliye hediye, sitrin taşı fiyatına bakılmadan alınması gereken harika bir doğal taştır. Profesyonel bir destek taşı olarak para taşı, satış, bankacılık, kumarhaneler, beden eğitimi ve fitness dersleri ve medyada çalışan herkes için etkileşimi artırır. Sitrin iç ışığı güçlendirir, yaratıcılığı ve hayal gücünü harekete geçirir. Her türden sanatçı için idealdir.

Sitrin taşı fiyatından ziyade, insan ilişkileri için mükemmel bir kristaldir. Aile veya grup sorunlarını yumuşatır ve çözümleri ve uyumu teşvik eder. Ayrıca çevremizdeki insanlardan emilen izlenimleri anlamaya ve bunlarla başa çıkmaya yardımcı olur.

Sitrin Taşı Kolye ve Sitrin Taşı Bileklik ve Sitrin Taşı Tesbih

Sitrin taşının faydaları açısından, sitrin taşı bileklik takmak sevgiyi ve mutluluğu çeker ve kalbinizi kıracaklardan korur. Ayrıca meydan okuma ve kıskançlığa karşı etkili bir korumadır. Yeni doğmuş bir bebeğe sitrin bileklik veya sitrin taşı kolye, sağlık, mutluluk, merak, güven ve şifalı bilgelik getirir.  Aynı şekilde elde sürekli taşınabilen sitrin taşı bileklik modelleri de web sayfamızda satışa sunulmuştur. Sitrin taşı kolye modellerimiz sevgiliye hediye veya anneye hediye gibi hediyeler arasında en çok tercih edilen modellere sahiptir.

Sitrin Taşı Nasıl Temizlenir?

Sitrin taşı nasıl temizlenir gelin birlikte bakalım. En pratik yolu akan bir suyun altına 30 saniye kadar tutmaktır. Sitrin taşı temizlenmesi noktasında bir başka alternatif ise toprağa gömmektir. Bunun içinde bir gece kalması yeterlidir. Sitrin taşı erkek bileklik yada sitrin taşı kolye modellerinizi bu şekilde temizleyebilirsiniz. Kaplan gözü taşı nasıl temizlenir sorunuza umarım cevap olmuştur. Doğal taşlar nasıl temizlenir noktasında …. Yazımızı okuyabilirsiniz.

Sitrin Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Sitrin taşı hangi burcun taşıdır ya da başak burcunun doğal taşı nedir sorularına baktığımızda karşımıza sitrin taşı çıkmaktadır. Başak burcu için en iyi taşlardan biri sitrin taşırdır. Aynı zamanda akrep burcu için doğal taş nedir dediğimizde de karşımıza sitrin taşı çıkar. Akrep burcunun doğal taşı sitrin taşıdır. Sitrin bazı durumlarda saldırganlığı artırabilir. Ateşli, çabuk huysuz bir yapıya sahip kişiler için tavsiye edilmez ve iftira veya dedikoduya meyilli kişiler tarafından kaçınılmalıdır.

Genel olarak sitrin, yaşamın her düzeyine enerji verir. Çakraları temizler ve sezgiyi açar. Parayı çeken doğal taş zenginlik, refah ve başarıyı kendine çeker. Sevinç, merak ve coşku aktarır. Benlik saygısını ve kendine güveni arttırır. Beyni uyarır, zekayı güçlendirir. Sitrin taşının bir başka özelliği ise motivasyonu teşvik eder, yaratıcılığı harekete geçirir ve kendini ifade etmeyi teşvik eder. Konsantrasyonu artırır ve zihni canlandırır. Sitrin taşının faydası olumsuz özellikleri, depresyonu, korkuları ve fobileri giderir. Duygusal denge için mükemmeldir.