Akuamarin Taşı

Akuamarin taşı nedir, akuamarin taşı kolye, akuamarin taşı bileklik, akuamarin taşı faydaları ve akuamarin taşı özellikleri hakkında her şey.

akuamarin taşı - kapak
Show Filters

Gösterilen sonuç sayısı: 10

Gösterilen sonuç sayısı: 10

Akuamarin Taşı Nedir?

Yoğun ve parlak mavi Akuamarin taşı bize göz alabildiğine uzanan okyanusları anımsatır. Gezginlerin taşı, özellikle denizciler tarafından takdir edilmektedir. Hem beden hem de zihin için tarihini ve birçok erdemini keşfedin.

Akuamarin Taşı Özellikleri

 • Mineral türleri Silikat
 • Kompozisyon Be3Al2Si6O18 Silika, Alüminyum, Bakır, Berilyum ve Demir
 • Sertlik 7,5 ila 8 Moh
 • Yoğunluk 2,68 ila 2,91
 • Renkler Soluk maviden derin maviye
 • Çakralar; boğaz, kalp
 • Akuamarin’in erdemleri ve faydaları
 • Ağrıyı gidermeye yardımcı olur
 • Dostluk ve sevgi bağlarını pekiştirir
 • Cilt problemlerini azaltır
 • Depresif bir durumdan kurtulmaya yardımcı olun
 • Hareket hastalığını azaltır
 • İletişimi teşvik eder
 • Kan dolaşımını düzenler

Akuamarin adı nereden geliyor?

Akuamarin’in bu gizemli adı Latince’den geliyor. Akut , “su” anlamına gelen aqua’dan gelir ve Marine , “deniz” anlamına gelen marinus’tan gelir . Bu güzel taşın anlamı bu nedenle deniz suyudur , yatıştırıcı mavi rengine açık bir referanstır.

Ancak 16. yüzyıla kadar Akuamarin adı ortaya çıkmadı. Mısırlılar ona zeberdjed , Avrupalılar ise Beril adını verdiler. Bu terim , “mavi-yeşil taş” anlamına gelen eski Yunanca beryllos’tan gelir. Bugün bile, Akuamarin’den bahsetmek için berilitten bahsedebiliriz.

akuamarin taşı - kapak
Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşının Tarihi ve Kökeni

Bir çok Yunan ve Roma efsanesi bu taşı çevreler . Rengini dalgaların gürültüsüyle ilişkilendirdiler ve deniz yolculuklarında gücüne güvendiler. Akuamarin onları denizlerin ve okyanusların tanrısı Poseidon’a karşı korumuştur. Romalı yazar Yaşlı Pliny için Akuamarin, deniz kızlarının gömülü hazinelerinden geldi.

Orta Çağ’da bu mineral, berraklığı ve şeffaflığı için kristal küreler yapmak için kullanıldı. Ancak bu taşa aynı zamanda medyumların geleceği okumasına yardımcı olan durugörü özellikleri de verildi . Bazen bir kolye olarak da takılan Akuamarin, çiftlere iyi şanslar ve neşe getirdi. Aynı zamanda 23 yıllık evlilik için sunulan taştır.

Koşulsuz sevginin sembolü, Çin’de Akuamarin’i Kuan Yin ile ilişkilendiriyoruz. Merhamet, acıma ve çocukların koruyucusu tanrıçası. Bu taş aynı zamanda bahtsızlara ve hastalara yardım etmek için gelir .

Birçok medeniyette, Akuamarin iyileştirici erdemler taşıdı . Orta Çağ boyunca zehirlenmeler yaygındı. Ve çeşitli efsanelere göre bu taş bu talihsiz durumdan kaçınabilir. O sırada Akuamarin’i birkaç saat suda beklettiler. Bu su, göz problemlerine ve hatta hıçkırıklara çare olarak kullanılmıştır.

Akuamarin taşı tüm kıtalarda bulunur. Bu mineralin en büyük üreticisi , eşsiz kalitede taşların bulunduğu Brezilya’dır . Fransa’da Brittany, Auvergne ve Limousin’de bulunan akuamarin cevherleri vardır.

Akuamarin Taşının Bileşimi ve Kimyası

Beril ailesinden Akuamarin, silikatların mineral bir türüdür . Sertliği 7.5 ile 8 Mohs arasında değişen bir taştır, bu da onu sert bir taş yapar. Yoğunluğu 2.68 ila 2.91 arasında değişebilir. Silika, alüminyum, bakır, berilyum ve demirden oluşur.

Renginin derinliğini verecek olan demir seviyesidir. Bu şeffaf maviden koyu mavi-yeşile kadar değişebilir. Akuamarin, kuyumcuların en çok takdir ettiği lagün mavisi rengine ulaştığı zamandır.

Akuamarin Taşının Faydaları

Akuamarin Taşı – Fiziki Özellikleri

Litoterapide akuamarin taşı doğrudan vücutta kullanılır. Akuamarin taşının faydaları açısından; Öksürüğü hafifletmek için taş boynun üzerinden yuvarlanır. Solunum problemlerini azaltmak ve ses tellerini yatıştırmak için de kullanılabilir. Akuamarin göz ağrısını, özellikle migreni sakinleştirmeye yardımcı olur.

Akuamarin taşı kolye deniz ve okyanuslarla ilişkilendirilen Akuamarin, deniz tutmasıyla savaşmaya yardımcı olur . Akuamarin bileklik ile tekne gezintisi yapmak kusmayı ve karın ağrısını önler. Bu etkiler, arabada veya otobüste hasta olan insanlar için de geçerlidir.

Akuamarin suya çok duyarlı bir taştır. Bütün gece ıslatarak, bu taştan bir iksir elde edersiniz. Bu su doğrudan cilt üzerinde egzama, kızarıklık ve akne tedavisinde kullanılır . Akuamarin taşı kan dolaşımını düzenleyerek yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur.

Akuamarin Taşı – Psişik Özellikler

Günün sonunda sakin bir deniz kadar rahatlatıcı olan Akuamarin, zihnin rahatlamasına yardımcı olur. Stresle savaşmaya yardımcı olan ve olumlu düşünceleri teşvik eden bir taştır. Titreşimleri, iç huzura yer açmak için kaygıyı azaltır.

Eskiden kristal küreler yapmak için kullanılan Akuamarin, daha berrak ve anlayışlı bir zihinle ilişkilendirilir. Akuamarin taşı bileklik akıl ve ezberleme güçlendirir. Bu nedenle sınavlardan önce sık sık öğrencilere eşlik eder. Özellikle sözlü için, çünkü Akuamarin konuşmayı ve iletişimi kolaylaştırır. Ayrıca sahne korkusuyla savaşmak için sıklıkla sahneye çıkan insanlara eşlik ederler.

Akuamarin, samimi ve sevgi dolu duyguları güçlendirir. Nişan sırasında sunulur ve çiftleri birleştirmeye yardımcı olur. İletişimi daha pürüzsüz hale getirir ve böylece ilişkileri daha samimi ve sürdürülmesini kolaylaştırır.

Akuamarin Taşının Gücü Nedir?

Özellikle solunum problemlerinde etkili olan Akuamarin , boğaz çakrasına etki eder. Ancak bu çakra aynı zamanda iletişimi, iç ve dış mekanı temsil eder. Akuamarin, boğaz çakrasına etki ederek bırakmayı kolaylaştırır ve başkalarıyla olan ilişki daha sağlıklı olur.

Akuamarin taşı faydaları açısından; Kalp çakra, akuamarin’de ile sevgi, hassasiyet ve konfor dengeleri getiren bir. Bu, çatışmaların üstesinden gelmeye ve benlik saygısını güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Vücudun dikeyliği ve yataylığı arasındaki buluşma noktası olan kalp çakrası, kişisel özgürlüğün anahtarıdır.

Akuamarin ile hangi taşlar ilişkilendirilir?
Taşları birbirleriyle ilişkilendirmek için iyi tanımak şarttır . Zıt enerjiler faydalarını olumsuz etkileyebilir. Bilinmesi gereken en önemli şey, benzer renklere sahip taşların aynı titreşimlere sahip olmasıdır. Yoğun bir mavi olan Lapis Lazuli , zihnin netliğini arttırır. Akuamarin ile birlikte bu taşlar doğru kararlar alınmasına yardımcı olur. Korkuyu serbest bırakırlar ve büyük değişiklikler için cesaret verirler.

Bir taşın faydalarını pekiştirmek için, benzer özelliklere sahip başkalarını giymek yaygındır. Sakinleştirici ve koruyucu taş Ay taşı , Aquamarine ile mükemmel uyum sağlar. Bu çağrışım yaratıcılığı artırır ve insanların daha iyi konuşmasına yardımcı olur.

Akuamarin Taşı Nasıl Temizlenir ve Nötürlenir?

Akuamarin taşı nasıl temizlenir diyorsanız, bakımı kolay bir taş olma avantajına sahiptir. Temizlemek için akan ılık su altında çalıştırmanız yeterlidir. Sert su kullanımından kaçınarak buharın üzerine koymak da mümkündür. Daha sonra kimyasal kullanmadan yumuşak bir bezle kurulayın.

Güneş ışığı veya yaşam oyulmuş ağaç şarj enerjiye sadece Aquamarine. Aksi takdirde, lens kullanımı da aynı derecede etkilidir. Aquamarine’i bir gecede beyaz bir kuvars üzerine koyun.