Yeşim Taşı

Yeşim taşı nedir, yeşim taşı kolye, yeşim taşı bileklik, yeşim taşı faydaları ve yeşim taşı özellikleri, yeşim taşı fiyatları hakkında her şey.

Yeşim Taşı
Show Filters

Gösterilen sonuç sayısı: 6

Gösterilen sonuç sayısı: 6

Yeşim Taşı Nedir

Çok az değerli taş bu kadar çok gizeme ve efsaneye konu olur. Yeşim taşı nedir noktasında, yoğun rengiyle ve aynı zamanda beden ve zihin üzerindeki birçok erdemiyle bugün hala ilgi çekicidir. Çin imparatorluk hanedanlarının sembolü olan bu mücevherin tüm sırlarını ve faydalarını keşfedin.

Yeşim Taşı Özellikleri

 • Mineral türleri Silikat
 • Kompozisyon Ca2 (Mg, Fe) 5Si8O22 (OH) 2, Kalsiyum Magnezyum Silikat
 • Sertlik 6,5 Moh
 • Yoğunluk 3,3
 • Renkler Yeşilden Griye, bazen Pembeye
 • Çakralar; Kalp, kutsal üçüncü göz
 • Yeşim taşının erdemleri ve faydaları
 • Böbrekleri ve bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Duygusal dengesizliği azaltır
 • Sinirleri yatıştırır
 • İç huzuru bulmaya yardım et
 • Migreni azaltır
 • İlişkileri uyumlu hale getirir
 • Hızlı iyileşmeye yardımcı olur

Yeşim Taşı Anlamı Nedir?

Yeşim taşı anlamı nedir noktasında, Kanton’a yerleşen Portekizliler sayesinde 15. yüzyılın sonunda Avrupa’ya geldi. Oyulmuş nesneleri süsleyen bu mineral, daha sonra yan taşı anlamına gelen piedra de ijada olarak adlandırılır . Bu isim, nefritik olarak da adlandırılan böbrek ağrısı üzerindeki bu taşın iyileştirici güçlerini ifade eder.

Bazı Latince metinlerde, Yeşim taşından bahsetmek için lapis nephreticus adını buluyoruz . Nephretic taş gibi tercüme, akademisyenler daha sonra konuşacak nefrit bu kayayı belirtmek için. Fransızlar bu minerali 17. yüzyılda keşfettiler. İjada tercümesi olarak ejad terimini kullanırlar. Başlangıçtaki -é ünlüsü yavaş yavaş kaybolur ve yeşim ismi uluslararası hale gelir.

Yeşim Taşı
Yeşim Taşı

Yeşim Taşının Tarihi ve Kökeni

5000 yıl önce, Yeşim taşı Çin’de nesne yapmak için zaten kullanılıyordu. Çin tarih öncesi döneminde, Yeşim kutsal bir taş oldu . Çok hiyerarşik olan Liangzhu kültürü, fildişi ve Yeşim’i en üst düzeye yerleştirir. Yalnızca Elit Mezarları Yeşim öğeleri içerebilir. Cesedi çürümekten korumak için, ölünün açıklıklarını Yeşim ve Altın doldurdu. Ebedi hayatın sembolü olan yeşim taşı, ölünün ağzına dirilişine ulaşabilmesi için yerleştirildi. Yeşim ayrıca mutlak gücü sembolize ediyordu . Bugün Çin’de bir Yeşim taşı takmak, imparatorluk onurunu talep etmek anlamına geliyor.

Antik Çağ boyunca, birçok sembol ve mit Yeşim’i çevreler. Yunanistan’da bu taş, kaderin üç tanrıçası olan Moires sayesinde doğumdan ölüme kadar eşlik eder. Yunanlılar da yaralarını yatıştırmak ve iyileştirmek için kullandılar . Göz ağrısı için, doğrudan göz kapaklarına bir Yeşim taşı yerleştirir veya onu bir temizleme solüsyonuna indirirdi. Birçok İspanyol öncesi halk için yeşim, altından çok daha değerliydi.

Yeni Zelanda’da Maoriler bu taşı aletler, silahlar ve mücevherler yapmak için kullandılar. Onu ölüm tanrıçası Hune-nui-te-po ile ilişkilendirdiler. Avrupa’da yeşim’e evliliğin 26. yıldönümünü kutlaması teklif edilir.

yeşim’in ana yatakları Çin’de, Rusya’da Kanada’da ve Yeni Zelanda’dadır. Yaklaşık on yıl önce, yeşimit yatakları İtalya’da Pierre Pétrequin tarafından keşfedildi.

Yeşim Taşı Bileşimi – Kimyası

Yeşim taşı iki minerali belirtir: yeşimit ve nefrit. Her ikisi de silikat ailesine aittir . yeşimit, sodyum alüminyum silikattan, hidroksillenmiş kalsiyum magnezyum silikatın nefritinden oluşur. Sertliği 7 olan yeşimit, Mohs ölçeğinde 6 olan nefritten daha serttir. Yoğunlukları oldukça benzer, 2,8 ile 3,3 arasında değişiyor.

Onları diğerlerinden ayıran en önemli özellik renkleridir. yeşimite mavi, kırmızı, mor, beyaz, sarı ve soluk yeşilden yoğun yeşile kadar olabilir. Bu yeşil, yeşimitte bulunan krom tuzlarından gelir. Nefrite gelince, beyazdan koyu yeşile, bazen kahverengi, gri-mavi ve hatta siyah renkte değişir . İkincisi, nefritte bulunan titanyum tuzlarından gelir.

Yeşim Taşı Faydaları

Yeşim Taşı – Fiziki Faydaları

Yeşim taşı fiziki faydaları açısından, böbrek ve idrar problemlerini tedavi etmek için litoterapide kullanılır . Titreşimleri safra taşlarını çıkarmaya ve sistit semptomlarını azaltmaya yardımcı olur. Bu arındırır atık bertaraf teşvik ederek organları. Yeşim taşı bileklik, aşırı terleme problemlerinin de düzenlenmesine yardımcı olur.

Yeşim taşının cilt problemleri için de çok etkili olduğu bulunmuştur . Epidermis ile doğrudan temas halinde, Yeşim taşı kan dolaşımını aktive edecektir. Bu, cilde parlaklığı geri kazandıracak ve onu birleştirecektir. Hücre aktivitesini artırarak, bu taş uzun süreli kırışıklık azalmasını destekler . Kısa vadede iyileşmeyi destekler ve cilt elastikiyetini artırır.

Baş ağrıları bütün bir günü mahvedebilir ve genellikle kurtulmak zordur. Yeşim migreni azaltmaya yardımcı olur . Alnına taşı koymak ve ağrı geçene kadar bu yeterlidir. Yeşim taşı da ateşin düşmesine eşlik eder .

Yeşim Taşı – Psişik Faydaları

Yeşim taşı psişik faydaları bir temas taşıdır. Etkilerini etkinleştirmek için takı takmak veya elinizde tutmak en iyisidir. Spiritüel taş , kişinin kendisi olmaya teşvik eder ve kendini tanımasına yardımcı olur. Yeşim , zihnin yatıştırılmasını teşvik eden iç huzuru bulmaya yardımcı olur . Zihin özgürleşir ve yerini huzura bırakır.

Ayrılmak, sevilen birinden ayrılmak veya sevilen birini kaybetmek üstesinden gelinmesi zor zamanlar. Yeşim taşı kolye, bu zihinsel yaraları iyileştirmek için olumsuz düşünceleri bırakır ve onları olumlu düşüncelere dönüştürür . Duygular dengelenir ve zihni sakinleştirir. Yeşim taşı zorlu denemelerden sonra ilerlemenizi sağlar.

Başkalarıyla iyi olmak için, kendinle iyi olmalısın. Yeşim taşı uyumlu ilişkileri teşvik eder . Dürüstlüğün simgesi olan yeşim, daha sağlıklı ve daha samimi bir duygusal yaşama yol açar. Suçluluk duygusunu ortadan kaldıran, otantik alışverişi kolaylaştıran bir taştır .

Yeşim Taşının Gücü Nedir?

Yeşim taşı esas olarak göğsün ortasında bulunan kalp çakrasını etkiler . Bu çakra, üç alt çakrayı üç üst çakraya bağlayan vücudun merkezidir. Yeşim taşı ile ilişkili empatik patlamalar ve sevgi dolu duygular uyum içindedir. Bu çakranın dengesizliği durumunda sevgiye karşı duyarsızlık, soğukluk ve duygusal rahatsızlıklar hissedilir.

Göbeğin altında bulunan sakral çakra , başkalarıyla bağ kurma yeteneğimizi belirler. Yeşim taşı fiyatları olarak büyüklüğüne göre farklılık gösterebilir. Yeşim taşı özellikle samimi ilişkiler için kullanılır. Bu çakrayı yeşim ile aktive ederek, yeni bir gruba entegrasyon daha kolay hale gelir. Bu taş aynı zamanda farkındalık merkezi olan üçüncü göz çakrasını da etkiler . Yeşim taşı ile birlikte bu çakra sezgiyi ve bilgeliği destekler.

Yeşim Taşı ile Hangi Taşlar İlişkilendirilmeli?

Taşların enerjileri var, bize birçok fayda sağlayan onlar. Ancak bu enerjiler karıştırılmamalıdır. Aynı çakralara etki eden taşları ilişkilendirmek önemlidir. Yukarıda belirtildiği gibi, yeşim kalp çakrasına müdahale eder. Daha sonra Akuamarin ile giyilebilir ve böylece kendini kabul ve şefkati teşvik eder. Yeşim taşı hangi taşlarla uyumludur diyorsanız;

Litoterapide renkler önemlidir. Bir taşın titreşim frekansını belirleyen şey budur. Benzer renklere sahip taşlar benzer enerjilere sahip olacaktır . Akik ve Turmalin kolayca katılıyorum yeşim . Yatıştırıcı renkleri denge ve uyumu simgelemektedir. Birlikte, çevremizdekilerle kalıcı ilişkilere yol açarlar.

Yeşim Taşı Nasıl Temizlenir ve Yeniden Doldurulur?

Taşlar titreşimlerini bedene ve zihne sunar. Ancak bu erdemler belirli bir süre sonra azalır ve yeniden şarj edilmesi gerekir. Yeşim taşı nasıl temizlenir diyorsanız; arındırmak için bir kaç saat kaynak suyu banyosunda bekletilmelidir.

Yeşim’in enerjilerini yenilemek için en etkili olan ay ışığıdır . Gece boyunca bir pencere pervazına yerleştirilen taş, otomatik olarak şarj olur. yeşim için, bir Kuvars kümesinde bir ila iki saat süreyle bırakmak da mümkündür .