Bilek Ölçüsü Nasıl Alınır?

Bu yazımız da bilek ölçüsü nasıl alınır ve bileklik ölçüsü nasıl belirlenir hakkında bilgiler bulacaksınız.
1. Bileklik ve Bilek Ölçüsü Nasıl Alınır?

Yaygın bir yanlış anlama, sizin için belirlenmiş bir bilezik ölçüsü (örneğin, M) olduğudur. Ne yazık ki, kıyafetlerin aksine, farklı markalar arasında evrensel bir bilezik ölçü tablosu yoktur. “Bileklik bedenim M bedendir” diyemezsiniz. Bunun yerine, bu 3 faktörü kullanarak her seferinde bilezik ölçünüzü bulmanız gerekir:

1. Kıvrımlı bir kişide küçük olabilen ve tam tersi olabilen bilek ölçüsü nasıl alınır . Sağ bilezik boyutunu elde etmek için, gereken sağ bilezik boyutunu seçmek için kullanabilirsiniz ardından, kesin bilek ölçümü (diğer adıyla bilek boyutu) biliyorum.

2. Bilezik tasarımı ve marka ölçü tablosu . Zincir bileklik ölçünüzü biliyor olmanız, manşet ya da bileklik ölçünüzün aynı olduğu anlamına gelmez. Pandora’nın M bedeni de olabilirsiniz, ancak Tiffany’nin S bedeni de olabilirsiniz.

3. Sığdır. İster sıkı ister gevşek otursun

Her bir faktörü doğru biliyorsanız, ancak doğru bir bilezik boyutu elde edebilirsiniz.

2. Bileklik Ölçüsü Nasıl Bulunur?

1. Adım: Bilek Ölçüsü Nasıl Alınır?

1. Bileğinizi ölçün. Bir mezure kullanarak, aşağıdaki gibi bilek kemiğinin hemen üzerinden sıkıca ölçün.

Ölçüm bandınız yoksa, ince bir kağıt şeridi kullanabilirsiniz. İnce, düz bir kağıt şerit kullanmak önemlidir. Kalın bir ip kullanırsanız, gerçek bilek ölçünüzden ½” – 1” daha uzun bir ölçüm elde edersiniz.

Bileklik Ölçüsü Nasıl Alınır

Şeridi bileğinizin etrafına sarın ve üst üste gelmeye başladığı yeri bir kalem veya işaretleyici ile işaretleyin. Şeridi düz bir şekilde yatırın ve uzunluğunu bir cetvelle işaretleyiciye kadar ölçün.

2. Ölçümü yuvarlayın. Ölçüm bandından veya kağıt şeritten ölçümü alın ve bir sonraki ⅛” ye yuvarlayın.  Bu sizin bilek ölçünüz olacaktır. Bu sayede bilek ölçüsü nasıl alınır sorusuna cevap bulmuş oluyoruz.

Bileklik ölçüsü nasıl bulunur?

Adım 2: Bilek ölçümünüzü bilezik boyutuna dönüştürün

Yalnızca söz konusu tasarım için marka boyutu kılavuzunu kullanarak dönüştürebilirsiniz. Marka boyutu kılavuzları genellikle 2 kategoriye ayrılır:

Şeridi bileğinizin etrafına sarın ve üst üste gelmeye başladığı yeri bir kalem veya işaretleyici ile işaretleyin. Şeridi düz bir şekilde yatırın ve uzunluğunu bir cetvelle işaretleyiciye kadar ölçün.

2. Ölçümü yuvarlayın. Ölçüm bandından veya kağıt şeritten ölçümü alın ve bir sonraki ⅛” ye yuvarlayın. Bu sizin bilek ölçünüz olacaktır .

Adım 2: Bilek ölçümünüzü bilezik boyutuna dönüştürün

Yalnızca söz konusu tasarım için marka boyutu kılavuzunu kullanarak dönüştürebilirsiniz. Marka boyutu kılavuzları genellikle 2 kategoriye ayrılır:

1. Bilek boyutunda bir sütunla:

Bileklik Ölçüsü Nasıl Ayarlanır?

Bu, en yaygın ve en kolay bilezik ölçüsü rehberidir. Beden tablosu, yukarıdaki örnekte olduğu gibi “bilek ölçümü”, “bilek çevresi” veya “bilek boyutuna uyar” etiketli bir sütuna sahip olmalıdır. Hepsi bilek ölçünüzü ifade eder.

Bu beden tablosuna göre, 1. adımdan itibaren ölçülen bilek bedeniniz 6 ⅝ ise, bedeniniz bu marka ve stil için Medium olmalıdır.

Grafiğin, 6 inçlik bir bileğin hem XS hem de Small’a düştüğü örtüşen alana sahip olduğuna dikkat edin. Bu, hem XS hem de Small giyebileceği anlamına gelir. Ölçünüz her iki bedene de giriyorsa, sıkı bir uyum istiyorsanız daha küçük bedeni seçin ve daha gevşek bir uyum için daha büyük bedeni seçin.

2. Bilek ölçüsü yok, sadece bilezik ölçüsü veya çevresi

Bilek ölçüsü nasıl alınır?

Bu tip biraz daha zor. Bileklik ölçü tablosunda sadece Bileklik ölçüsü, Bileklik uzunluğu, İç çevresi gibi etiketli sütunlar varsa bilek ile ilgili herhangi bir şey belirtmeden bilek ölçünüzü öğrenmek için bilek ölçünüzü eklemeniz gerekir .

Ne kadar ekleneceği bilezik tasarımına bağlıdır ve neredeyse her zaman satıcı tarafından tavsiye edilir. Satıcı bunu sağlamazsa, onlara e-posta göndermek en iyisidir.

Kesinlikle alamıyorsanız, işte genel bir kılavuz:

Bileziğin “gövdesi” ne kadar kalınsa, bilek ölçünüze o kadar fazla eklemelisiniz. İnce zincir bileklik, düz manşet veya genişletilebilir bant için minimum ½ ” , orta boy boncuklu bileklik, orta boy bordür zincir bileklik için yaklaşık ¾” ve kemer veya büyük kablo bağlantılı bileklik için yaklaşık 1” olmalıdır.

Bilek ölçünüze ölçümler ekledikten sonra elde ettiğiniz son sayı, bilezik ölçünüz (veya çevreniz) olur. Hangi bedeni sipariş etmeniz gerektiğini bulmak için bunu satıcının bilezik beden tablosuyla karşılaştırın.

Hâlâ sorularınız varsa veya dar ya da bol kesim tercih ediyorsanız, satıcıya her zaman e-posta gönderebilir ve size bir beden önermesini isteyebilirsiniz. Kendi başınıza karar vermeyin ve uymayan bir şeyle sonuçlanmayın.

Bir yanıt yazın
Ücretsiz Kargo

1500₺ ve üzeri alışverişlerde kargo bedava.

7 Gün İçinde Kolay İade

7 iş günü içinde para iadesi.

Dünyanın Her Noktasına Kargo

Nerede olursanız olun sipariş verebilirsiniz.

100% Güvenli Ödeme

Kredi Kartı / MasterCard / Visa