Doğru Kolye Boyu Nasıl Seçilir?

Doğru Kolye Boyu Nasıl Seçilir?

Doğru kolye uzunluğu nasıl seçilir diyor ve internetten bir kolye satın alırken, ister kadın ister erkek için doğru kolye uzunluğunu seçmekte zorlanıyorsanız bu kılavuz, kolyenizi en iyi şekilde sergileyecek, yüz ve vücut özelliklerinizi vurgulayacak ve gardırobunuza uyacak doğru kolye uzunluğunu seçmenize yardımcı olacaktır.

Doğru kolye boyu nasıl seçilir konusunda bu kapsamlı kolye uzunluğu kılavuzu size şunları söyleyecektir:

  • Kolye boyu nasıl seçilir?
  • Kolye uzunluğu ne kadar olmalı?

1) Kolye Uzunluğu Ne Kadar Olmalı ?

Doğru Kolye Boyu Nasıl Seçilir?
Doğru Kolye Boyu Nasıl Seçilir?

Öncelikle, standart kolye uzunlukları tablosunu kullanarak kolyenizle tam olarak nasıl bir görünüm elde edeceğinizi anlamanız gerekir.

Kadınlar İçin Standart Kolye Uzunlukları

Kolye uzunluklarının çeşitlerine dayanan yaklaşık 6 standart görünüm vardır, en yaygın olanları gerdanlık ve prenses uzunluklarıdır. Diğer türler daha az yaygındır, ancak kolye uzunluklarını düşünürken bilmek iyidir.

Farklı kadın kolye görünümleri, ortalama bir kadın için bu standart kolye beden tablosu açıklanmıştır : Doğru Kolye Boyu Nasıl Seçilir? konusunda bu tablo sizin işinize çok yarayacaktır.

 

UzunlukstilVücuttaki pozisyonEn iyi giyilen
13 – 15”yakaBoynuna sıkıcaV yakalı, yuvarlak veya kayık yakalı ve omzu açık gibi açık yakalı giysiler.
15 – 17”gerdanlıkBoynun dibine oturNeredeyse her şey
17 – 19”PrensesKöprücük kemiğinde (ortalama bir kadın için en yaygın kolye uzunluğu)Neredeyse her şey
20 – 24”matinKöprücük kemiği ve göğüs arasındaHem iş hem de gündelik giyim için harika
28 – 37”OperaBüstün tepesinden birkaç santim altına kadarYüksek boyun çizgileri ve gece kıyafetleri
37 – 60”HalatBüstün ortasından mideyeŞık iş ve gece kıyafetleri

Kolye Uzunluk Ölçüleri Erkek

Farklı erkek kolye görünümleri, ortalama bir erkek için bu standart kolye uzunlukları tablosunda açıklanmıştır :

Kolye UzunluğuVücuttaki pozisyonEn iyi giyilen
17-19″Boynun dibine otururMürettebat yakalı bir tişört. Tişört yakasının hemen üstüne oturan boncuklu kolye için popüler.
19-21″Köprücük kemiğinde (ortalama bir erkek için en yaygın kolye uzunluğu)Aşınmışsa hemen hemen her şey. Düşük v yakalı veya tene oturmasını istiyorsanız düğmesiz gömlek.
21-23″Köprücük kemiğinin birkaç santim altındaNeredeyse her şey üstte veya altta yıpranmış.
23-25″Sandığın üstündeBu tarz, kalbe yakın olan gömleğin altına giyilecek dini veya anlamlı bir kolye ucu için veya bir köpek künyesi kolyesi gibi gömleğin üzerine giyilen bir moda ifadesi yapmak için en iyisidir.

2) Kolye Uzunluğu Ne Kadar Olmalı?

A.Satın aldığınız kolyeye benzer bir kolye/kordon seçin
Kendiniz için uzunluk seçerken, istediğiniz şekilde düşen benzer bir kolye zincirini ölçebilirsiniz. Zincir kalınlığının satın aldığınıza benzer olması gerektiğini unutmayın. Benzer görünüm veya düşüşe sahip bir kolyeniz yoksa aynı kalınlıkta bir ip veya kordon kullanabilirsiniz.

B. Zinciri boynunuza
sarın Birinden ipi bir ucu enseye bastırılmış şekilde boynunuza sarmanıza yardım etmesini isteyin. Diğer ucunu, ipin kolyenizi istediğiniz yöne gelecek şekilde ayarlayın ve boynunuzun arkasındaki ilk ucun birleştiği yeri işaretleyin.

C. Zinciri düz bir şekilde yatırarak ölçün İpi
/zinciri düz bir yüzeye yatırın ve işarete kadar olan uzunluğu ölçün. Bu ölçü, kolye zincir uzunluğunuz olmalıdır.

Bileklik Ölçünüzü ve Bilek Ölçüsü Nasıl Alınır?

3) Kadın ve Erkek İçin Kolye Bedeni Nasıl Ölçülür

Elbette Doğru Kolye Boyu Nasıl Seçilir sorusuna en iyi yol, mevcut kolyelerinden beğendiği birinin ölçüsünü ölçmektir. Bu her zaman mümkün olmadığı için, en iyi atışınız genellikle hem istedikleri stil hem de boyun ölçüleri konusunda eğitimli bir tahmindir. Eğer öyleyse, birkaç şeyi düşünün: ” En yaygın ortalama kolye uzunluğu nedir? ” Emin değilseniz, kadınlar için “prenses boyu” ve erkekler için “köpek kemiği üzerindeki” en yaygın olanlardan vazgeçmenizi tavsiye ederim. Ayrıca, tahmininiz biraz kısa veya uzun olursa, tamamen giyilemez bir şeyle karşılaşmazsınız.

4) Kadın ve Erkekler İçin Kolye Uzunluk Ölçüleri

Doğru Kolye Boyu Nasıl Seçilir konusunda elbette en iyi yol, mevcut kolyelerinden birinin beğenisine düşen bir tanesini ölçebilmektir. Bu her zaman mümkün olmadığı için, en iyi atışınız genellikle hem istedikleri stil hem de boyun ölçüleri konusunda eğitimli bir tahmindir. Eğer öyleyse, birkaç şeyi düşünün:

A. Prenses Uzunluğu Kolye – Kolye Boyu Uzatma

Emin değilseniz, kadınlar için ideal kolye uzunluğu “prenses boyu kolye” ve erkekler için ideal kolye uzunluğu “köpek kemiği üstü” en yaygın olanlardan vazgeçmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, tahmininiz biraz kısa veya uzun olursa, tamamen giyilemez bir şeyle karşılaşmazsınız.

Tipik olarak, deneyimlerime göre, prenses kolye uzunluğu minyon bayanlar için 16”, ortalama kadınlar için 18”, daha kıvrımlı olanlar için 20” ve daha geniş vücut çerçevesi ile uzun boyluysa 22 – 24” dir.Erkekler için 18-20”, daha küçük çerçeveli daha zayıf erkekler için, ortalama erkekler için 20-22”, daha büyük yapılı erkekler için 22-24” ve gerçekten uzun boylu, iyi yapılı erkekler için 24” ve üzeridir.

Doğru kolye boyu nasıl seçilir  yada Doğru kolye uzunluğu nasıl seçilir sorusuna yukarıdakilerin tümü hala en iyi ihtimalle net tahminler olduğundan, bir hediye seçerken, bir genişletici ile ayar yapmak için biraz yer açmalısınız. Örneğin, Centime’nin tüm kolyeleri, kullanıcının en uygun uzunluğu seçmesine izin veren çoklu halkalarla 3 inçlik bir uzatıcı ile uzatılabilir. Örneğin, tahmini kolye uzunluğu 18 inç ise, 2 inç uzatıcılı 17 inç veya 3 inç uzatıcılı 16 inçlik bir bilezik seçin. 18” artı genişletici sipariş etmeyin.

5) İdeal Kolye Zincir Boyu Nasıl Ölçülür

Yüz şeklinize uygun kolye uzunluğunu seçmelisiniz (aşağıdaki tabloya bakın). Genel olarak, yuvarlak yüzler uzayan bir kolye uzunluğu seçmeli, daha uzun yüzler ise şekillerini daha kısa bir kolye ile dengelemek isteyecektir. Şüpheye düştüğünüzde, klasik prenses boyunda neredeyse asla yanlış gidemeyeceğinizi unutmayın.

yüz şekliTakım elbisekaçınır
YuvarlakPrenses, matine, opera, ipyaka, gerdanlık
UzunYaka, gerdanlık, prensesMatine, opera, ip
KalpYaka, gerdanlık, prensesMatine, opera, ip
OvalNeredeyse hepsiNeredeyse hiç

Daha minyon olanlar, küçük bir çerçeveyi yutabilecekleri için daha uzun tarz kolyelerden kaçınmak isteyebilirler. Bu yazımızda sizlere “Doğru kolye boyu nasıl seçilir” hakkında bilgi vermeye çalıştık. Doğru kolye boyunu belirlediyseniz web sayfamızda bulunan ” Doğal Taş Kolye Modellerine ” göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın
Ücretsiz Kargo

1500₺ ve üzeri alışverişlerde kargo bedava.

7 Gün İçinde Kolay İade

7 iş günü içinde para iadesi.

Dünyanın Her Noktasına Kargo

Nerede olursanız olun sipariş verebilirsiniz.

100% Güvenli Ödeme

Kredi Kartı / MasterCard / Visa